Sevgi Zekası: Öz sevgi

İnsan çevresindeki karanlıklara değil, hayallerindeki aydınlıklara gidiyor. İçinizdeki şükür ve kanaat, yüzünüzde nura ve süknete dönüşür.

Dr. Muhammed Bozdağ

Rumuz:
Şifre:
Site İçi Arama:
Flash Player yüklemek için tıklayın

Muhammed Bozdağ

Muhammed Bozdağ, Yazılar, Röportajlar, Duyurular, Açıklamalar, Haftanın Konusu...

Mirac Kandili Duası

5-Haziran-2013
2013 Mirac Kandili Duası

2013 Mi’rac Gecesi Duası

“Yüce Rabbimiz, büyük küçük, açık gizli günahlarımızdan pişmanlık içerisinde Sana sığındık. Bize yurdumuzda çok büyük bir fırsat kapısı açtın. Hızlı zenginleştik ve sınırsız özgürleştik. Her şeyi yapabilme serbestliği içinde ne yapacağına şaşıran azgın nefsimiz malın, makamın, şehvetinin peşine düştü. Verdiğin şeylerin çoğunu yasakladığın amaçlara yönelttik. Şeytanın izini tuttuk. Lanetlediğin davranışları yayan dizileri izledik, haramları yedik, içtik, işledik, yasakladıklarınla eğlendik.

Kötülüğe sustuk, eleştirmekten bile çekindik, hatta iğrençliğin yüzüne güldük, özendik. Senin bizi sürekli gözetlediğini unuttuk, emirlerini unuttuk. Senin tek hâkim olduğunu ve zalim veya zulme sessiz milletlere tokatlar indirdiğini dikkate almadık. Hemen her işte, adette ve eylemde Batı taklitçiliğinin şirk kokulu büyüsüne kapıldık. Göklerden üzerimize öfkeler çektik, uyarılar gönderdin, huzurunda boyun eğmeye üşendik.

Gönüllerimizi parçalayan, tek ümmet oluşumuzu engelleyen kimselerin kibirli izlerine takıldık. İmtihanımız çok çetin geçiyor. Dayanışmamız çatırdadı. Akıllarımız karmakarışık, ne yapmamız gerektiğini bilemez haldeyiz. Ummadığımız insanlar toplumu beklenmedik bataklıklara çekiyor. Hak batıl ve batıl da hak suretine döndürülüyor. Gerçek gizleniyor, karanlıklar içerisinde köreliyoruz.
Bir feci felaketin eşiğinde durduğumuzu gören çok az kimsemiz kaldı ve onları da duyan yok. Göz gözü görmüyor. Birkaç kıvılcımın durdurulamaz yangınları şehirlere yayabileceğini göremez olduk. Yüzyıllar içerisinde biriktirilmiş kinin intikamı ateşlenmek üzeredir. Düşmanlarımız en zayıf anımızı kolluyor. Sana sığındık, affet bizi Rabbimiz. Merhamet buyur bize. Bu durumdan kurtulabilmemiz için;

-Kalbimizden, mal, makam, dünya sevgisini ve ölüm korkusunu kaldır. Cehaletimizin yerine basiret indir, ilim ve hikmet indir ve bize doğru yolunu tutan bir liderlik nasip eyle.
-Milletimizi birkaç nesilden beridir boğan yabancıların tasallutundan artık bizi kurtar.
-Aramıza etnik ve mezhepsel çatışma fitneleri sokanları kendi tuzaklarına düşür.
-Tövbemizi kabul buyur ve isyanlarımızın yaklaştırdığı felaketten bizi azade kıl.
-Başımıza seçtiklerimize, milletimize ve bilhassa gençlerimize akıl, tevazu, sabır ve basiret bağışla.
-Bizi kurdu kuzu, kuzuyu kurt gösteren şeytanî yazar, çizer, konuşur kimselerin yalanlarından uzaklaştır.
-Sokaklarımızdan geçemez, evlerimizden çıkamaz, vatanımızda yaşayamaz hale gelmekten sana sığınırız.
-Bizi nefsimize kulluktan, kendi kibrimizi başkasına yansıtmaktan kurtar; emirlerine samimi secde nasip eyle.
-Bizi şiddet eylemlerinden uzaklaştır, fitneyi tartışmaktan, yanında, yakınında bulunmaktan koru.
-En önemlisi Rabbimiz, bizi Sana isyan edenlerin ve sana isyanı yaymayı amaçlayanların saflarında asla bulundurma.
Bize Seni öğreten mübarek Resulüne salatu selam olsun. Bu mübarek gece hürmetine merhametli Rabbimiz, yakarışımızı kabul buyur. Amin.”

Yetenek.com

Köşe Yazarları