Sevgi Zekası: Öz sevgi

İnsan çevresindeki karanlıklara değil, hayallerindeki aydınlıklara gidiyor. İçinizdeki şükür ve kanaat, yüzünüzde nura ve süknete dönüşür.

Dr. Muhammed Bozdağ

Rumuz:
Şifre:
Site İçi Arama:
Flash Player yüklemek için tıklayın

Muhammed Bozdağ

Muhammed Bozdağ, Yazılar, Röportajlar, Duyurular, Açıklamalar, Haftanın Konusu...

Allah'a isyankarlığımız ayyuka çıktı.

10-Haziran-2013
Rabbimize dönmezsek ağır bir bedel ödeyeceğiz. Kendimize gelelim!

 Geçen yıl yayınladığım bir uyarıyı tekrarlayacağım. Allah`a isyankarlığımız ayyuka çıktı ey insanlık... Rabbimize dönmezsek ağır bir bedel ödeyeceğiz. Kendimize gelelim!

“Birkaç ay önce (2012 yılının ortalarında) gördüğüm bir rüyayı hatırlıyorum arada bir. Uzaydan, beki uydu mesafesinden yeryüzüne bakıyordum. Dev bir gezegen (ya da ışığı azaltılmış güneş) yaklaştı. Yeryüzüne ha çarptı ha çarpacaktı. Dehşetli bir korkuyla uyandım. Rüya yorumundan anlamam, lakin bu rüya kalbimde, yeryüzünün başına büyük bir belanın yaklaştığı düşüncesini yerleştirdi.

Hz. Yunus (as) peygamberin hikâyesini bilir misiniz? Yunus (as) çeşitli günahlara ve kötülüklere kapılan şimdiki Musul’da kurulu olduğu rivayet edilen Ninova halkına imanı, hakkı ve adaleti tebliğ etti, çırpındı. Aksi takdirde Allah’tan gelecek büyük bir felaket için halkını uyardı ve ama iki kişi dışında kimse kendisini dinlemeyince, sabredemeyerek halkını terk etti.

Bunun üzerine Allah o halkı helak etmek üzere kara bir bulut gönderdi. Halkın ileri gelenleri Hz. Yunus’un uyarısını hatırladı, büyük bir felaketin gelmekte olduğunu sezdi ve derhal Hz. Yunus’u bulup tövbe etmek istediler. Ancak Hz. Yunus Allah’tan izin almaksızın halkını terk etmişti. Sonrasında bu hatasının bedelini, karanlık bir gecede gemiden denize atılmakla ve dev bir balık tarafından yutulmakla ödeyecekti.

Nihayet insanlar, Hz. Yunus’u bulamayınca, ne yapacaklarını bilemez halde evlerini bırakıp bir araya geldiler. Tövbe ettiler, öleceklerini düşünüp helalleştiler, Allah’a yalvarıp yakardılar ve mal mülklerini şehirde terk edip, gözyaşları içerisinde çoluk çocuk yola çıktılar. Pişmanlıkları içtendi, samimiydiler ve gerçeği kavramışlardı. Bu yakarışlarına karşı Allah onları bağışladı, başlarına gelmek üzere olan felaketi geri çekti. Onları yok olmaktan kurtardı. Şehirleri yok edilmeyince de geriye döndüler. Yeryüzünde yok oluşun tam ucundayken tövbeleriyle kurtulan tek kavim bu kavimdir.
Yüce Kuran bu milletin durumunu bize anlattıktan sonra şöyle buyurmuştur: ‘Yûnus’un kavminden başka, keşke (azabı görmeden) iman edip, imanı kendisine fayda veren bir tek memleket halkı olsaydı! (Yûnus’un kavmi) iman edince, dünya hayatında (sürüklenebilecekleri) rezillik azabını onlardan uzaklaştırmış ve onları belli bir zamana kadar yararlandırmıştık.’ (Yûnus, 10/98).

Bu olayı aktardım, çünkü, günahkarlığımız vesilesiyle, bütün bölgemizi içine çeken bir uçurumun ucunda olduğumuzu hissediyorum. Bütün İslam coğrafyasını ateşe çeken bu uçurumdan topyekûn tövbeyle, imanla, ahlakla ve adaletle kurtulabileceğimize inanıyorum.” Dr. Muhammed Bozdağ

Yetenek.com

Köşe Yazarları