Sevgi Zekası: Öz sevgi

İnsan çevresindeki karanlıklara değil, hayallerindeki aydınlıklara gidiyor. İçinizdeki şükür ve kanaat, yüzünüzde nura ve süknete dönüşür.

Dr. Muhammed Bozdağ

Rumuz:
Şifre:
Site İçi Arama:
Flash Player yüklemek için tıklayın

Muhammed Bozdağ

Muhammed Bozdağ, Yazılar, Röportajlar, Duyurular, Açıklamalar, Haftanın Konusu...

Hedeflerimiz olmalı

20-Haziran-2013

 "Bir vakit işten eve gelir, yemeğimi yer, yorgun şekilde kanepeye uzanırdım. Can sıkıntısını televizyonu izleyerek giderir, sıkıcı programlar arasında neredeyse dakika başı zap yaparak kanal kanal dolaşır ve saatlerimi tüketirdim. Rahatlayamadığım için ikide bir mutfağa gider veya atıştırmalıkları önüme getirirdim. Bu şekilde harcadığım yıllarım oldu. Bomboş, verimsiz, anlamsız, değersiz geceler geçirdim. 

Başka bir dönemde amaçlar belirledim kendime. Şunu oku, bunu yaz, filanca sorunun çözümünü bul. Evden o amaçları düşünerek çıktım ve gün içinde bulduğum boşluklarda da de eve dönünce yapacağım çalışmaların hayalini kurdum Akşam işimin başına oturunca yemeği unuttuğum, gece yarısının geçtiğini fark etmediğim zamanlar yaşadım. Gün geldi aylardır televizyon ekranına bir kez bile bakma fırsatı bulamadığımı fark ettim. 

İnsan boş beklemeye dayanamaz. Ya hayatına bir anlam, bir hedef bulur ve onun çevresinde dolaşır durur. Ya da bir hedef bulamazsa şeytan onu kendi egosunun etrafında evirip çevirir. Hedefini kaybederse elinin, belinin, dilini esiri olur; işi gücü gıybet, dedikodu, çekiştirme, boş konuşma, zevk için yemek ve eğlenceden ibaret olur. Öyleyse ne yapıp edip, gece gündüz düşündüğümüz ve uğrunda her gün bir şeyler yapabildiğimiz seveceğimiz hedefler bulmayız." 
Dr. Muhammed Bozdağ

Yetenek.com

Köşe Yazarları