Sevgi Zekası: Öz sevgi

İnsan çevresindeki karanlıklara değil, hayallerindeki aydınlıklara gidiyor. İçinizdeki şükür ve kanaat, yüzünüzde nura ve süknete dönüşür.

Dr. Muhammed Bozdağ

Rumuz:
Şifre:
Site İçi Arama:
Flash Player yüklemek için tıklayın

Muhammed Bozdağ

Muhammed Bozdağ, Yazılar, Röportajlar, Duyurular, Açıklamalar, Haftanın Konusu...

Beni hangi suçum nedeniyle kınıyorsun kardeşim?

29-Aralık-2013
-Hocam yazıklar olsun size, kınıyorum. Bir de o kadar kitaplarınızı okudum. Siz bu yolsuzluk meselesinde nasıl filancaları şöyle böyle suçlarsınız. Gerçeği bilmiyorsunuz. Şu analizi okuyun. Filan sayfalara bakın. Yakıştıramadım size.

Beni hangi suçum nedeniyle kınıyorsun kardeşim?

-Hocam yazıklar olsun size, kınıyorum. Bir de o kadar kitaplarınızı okudum. Siz bu yolsuzluk meselesinde nasıl filancaları şöyle böyle suçlarsınız. Gerçeği bilmiyorsunuz. Şu analizi okuyun. Filan sayfalara bakın. Yakıştıramadım size.

-Siz beni neyle suçluyorsunuz? Ben iddia ettiğiniz anlama gelen bir cümle yazmadım. Hangi cümlemi kast ediyorsunuz? Bana söz uydurarak veya sözümü alakasız anlama çekerek iftira atmış oluyorsunuz. Benim günahım çok, böylece üstlenmeniz kıyamet günü işime yarar. Ama bu kötülüğü kendinize pisi pisine neden yapıyorsunuz? Durduk yerde günah yüklenmeye değer mi?
-(Bir süre sonra) Pardon hocam yani. Bu cevabınız üzerine paylaşıma tekrar baktım. Size ait olmayan sözleri sizin sandım. Çok özür. Kusura bakmayın, kötü niyetli değildim.

-Anlıyorum, ama bu sorunu çözmüyor. Ben diyelim ki helal ettim. Ama orada bir yığın küfürleşmeler oldu. Onlarca takipçi konuyu anlamadan, önyargıyla, çokbilmiş ve sırf şöylece göz atarak her şeyi çok iyi anlamış edasıyla meydana atılıyor. Basıyor hakareti, iftirayı, savuruyor nefreti. Bulunduğu cepheye uygun savunmalar yapıyor. Hz. Osman’ı, Hz. Ali’yi, Hz. Hasan’ı şehit edenler Hristiyan veya Yahudi değildi. O vahşice cinayetleri dine uygun işlediklerini sandılar. Fitne böyle bir şeydir.

Fitne nice tertemiz insanları ateşe düşürdü. Tozun dumana karıştığı, kimsenin kimseyi dinlemediği, herkesin egosuyla, kiniyle ve kibriyle konuştuğu yerdir fitne. Fitne içinde haklı da haksızdır, haksız da haksızdır. Kimse kimseyi dinlemez, dinlese anlamaz, anlasa kabul etmez.

Ülkemizi çetin bir fitneye düşürdüler. Tarih bu işin içini ve aktörlerin ortaya çıkaracak. Milletin adanmış insanları da fitneye düşürüldü. Devletimiz de fitneye düşürüldü. Bir babanın kusurunu engellemenin yolu yuvasını dağıtmak, çoluk çocuğunu savunmasız bırakmak değildir. Bu fitne, konusu olan ve çağlardan beri aramızda milyonlarcası işlenen yolsuzluğu değil, doğrudan vatanı hedef almıştır. Ümmetin beynine saldırmıştır. Bu milletin, ümmetin ve Devletin, iyice diş bileyen dış düşmanlara karşı herkesin gücüne ihtiyacı var. Bizi topkeyün dayanışmadan başkası önümüze serilen ürpertici tuzaklardan kurtaramaz. Düştük ve düşmanlar nasıl da kıs kıs gülüyor. Nasıl da sevinçle heyecanla büyük batışımızı bekliyorlar.

Tehlike geçinceye kadar herkes geri çekilsin. Herkes sussun. Tarihin hiçbir zulmü gerçekleri yok edemez, endişe edilmesin. Er geç hepimiz hikâyenin iç yüzünü öğreneceğiz.

Yoksa böyle giderse pire yüzünden yorgan yanacak. Canlarımız çok acıyacak. Gözlerimizden çok yaşlar akacak. Bu kadar ateş yeter. Körüklemeyi bırakalım, boş konuşmayı bırakalım, egoyu bırakalım. Arslanlar yavrularımızı avlayıp parçalamaya çalışırken işimiz birbirimizle omuz omuza dayanışmaktan başkası olamaz. Büyükler gereken hesaplaşmayı yapar. Huzurumuzda konuşmasınlar, anlaşmazlıklarını millete taşımasınlar. Allah’ım bizi fitne ateşine benzin dökmekten korusun. Dr. Muhammed Bozdağ

Yetenek.com

Köşe Yazarları