Sevgi Zekası: Öz sevgi

İnsan çevresindeki karanlıklara değil, hayallerindeki aydınlıklara gidiyor. İçinizdeki şükür ve kanaat, yüzünüzde nura ve süknete dönüşür.

Dr. Muhammed Bozdağ

Rumuz:
Şifre:
Site İçi Arama:
Flash Player yüklemek için tıklayın

Bilgelik Kitapları

En değerli tarafınız ruhani yönünüzdür. Dr. Muhammed Bozdağ'ın kaleminin özgün, ilginç, şaşırtıcı, ruhani, duygusal ve sürükleyici üslubunu keşfedin: Yüzlerce baskıya ve yüz binlerce okuyucuya kavuşan kitaplar... Düşün ve Başar, Ruhsal Zekâ, İstemenin Esrarı, Yeni Sonsuzluk Yolculuğu ve Yeni Sevgi Zekâsı...

Okuyucular Düşün ve Başar hakkında Neler Yazdı

15-Temmıuz-2006
Hüsna ÖZTÜRK, İstanbul: "Kitabı bitirdikten sonra şöyle dedim: Dünyadaki herkes mutlaka bu kitabı okusun ve eğer zengin olursam, ben herkese bu kitaptan alacağım. Ben çok kişisel gelişim kitabı okudum ve bu kitap onların hiç birine benzemiyor."
Okuyucular Düşün ve Başar hakkında Neler Yazdı
Bilal DAĞCIOĞLU, Ankara: “Bildiğim kadarıyla ilk kitabınızda başarıyı yakalama yolunda çok istekli ve teşvik edici kararlılığı göstermişsiniz. Davanızdaki samimiyetiniz sizi düşünce ve kişisel gelişim kitaplarına nazaran biraz daha ön plana çıkarmış görünüyor. Ancak fazla ayrıntıya girmemek şartıyla cümlelerinizde biraz sadelikten uzak kalmışsınız. Bir de bilinen gerçekleri çok kez tekrarlama gereği duymuşsunuz. Peygamberimizin dediği “iki günü birbirine eşit olan zarardadır” sözünü siz plan uygulama açısından iki günü veya aynı şeyleri yapmak olarak ele almışsınız. Yani aynı şeyleri uygulamamızı tavsiye etmişsiniz. Şahsen bu önerinizi kabul etmiyorum.”
Dr. Sıtkı GÖKSU, Gaziantep: “Gayret ve başarılarınızın devamını diliyorum. Kitabınızın geniş kitlelere ve özellikle gençlere yararlı olacağını düşünüyorum”
Mahmut Şefik KOÇ, K.K.T.C.: “Hedefsiz insan rotasını kaybetmiş gemiye benzer. İnsanoğlunun en büyük düşmanı bana göre nefistir. Zira nefis tembelliği, paslanmayı ve gevşekliği arzu ettirir insana... ”
İsa AKIN, Diyarbakır: “Kitabınız bana müthiş bir güven hissi verdi.”
Hasan AKSOY, İzmir: “Bu sahada daha önce okuduğum diğer kitaplardan çok sizin kitaplarınızdan faydalandım. Diğer .... Kitaplar yazıldıkları kültüre hitap ettiği için bizim kültüre uygun düşmüyor. Kitabınızdan 130 tane alarak Yamanlar Koleji öğretmenlerine ve bazı hastalarıma hediye ettim.”
Gülbeyaz KÜRKLÜ, İstanbul: “Kitabınızı bir haftada okudum ve iyi anlayabilmek için üç defa tekrarladım. Kitabınız bende çok köklü değişiklikler yaptı Bana faydası olmayan sigarayı bıraktım ve zihnimde beklettiğim projelerimi gerçekleştirmeye karar verdim. Sizi o kadar takdir ettim ki, ‘Kim güzel bir yol bir çığır açarsa, onun ecri ve daha sonra o yolda gidenlerin ecri yapanlardan eksiltilmemek üzere onundur’ hadisi tam sizin yaptığınız göreve uyuyor. ”
Ayşe ŞANLIOĞLU, Tokat: “Kitap insanın önündeki engellerin kendi koyduğu engeller olduğunu anlatıp bunu kabul ettiriyor. Yıllarca içinde birikmiş projelerin birbiriyle yarışır şekilde ortaya çıkmasına yol açıyor. Ben bu duyguları hissettim. Ayrıca benim yaşadığım bir tecrübe de yakıcı arzu ile işlerin başarılabildiğini ve engelleri büyük görmek durumunda da başarılamadığını göstermiştir.”
Atila ARDALI, İstanbul: “İnsanların umutlarına hitap eden, umutları hedef alan kitap ve konferanslar gitgide çoğalıyor. Türkiye’de dükkan kapatan, işinden çıkarılan milyonların bunlardan haberi yok herhalde. Onlar sabah işe giderken, bu gün siftah etmesek de işe gitsek diye hayal ediyorlardı herhalde. Yoksa onlar ruhsal geri zekalı mıydı? Masa başında yazacağınız bir sonraki ütopik kitabınız ne olacak?”
Hasan AKKAYA, Eskişehir : “Kitaplarınızı zevkle okudum. Yeni kitaplarınızı sabırsızlıkla bekliyorum. ”
Erdal KALYONCU, İstanbul: “Ben ticaretle uğraşan bir esnafım. Kitabınızı okuduktan sonra müşterilerimin üzerinde biraz daha fazla düşünüyorum ve teşekkürlerim çoğaldı. ”
Musa DOĞAN, İstanbul: “Kitabın insanlar üzerinde daha etkileyici olmasını sağlayacak şekilde destekleyici öğeler kullanılmasını ve daha anlaşılır olmasını istiyorum. Ben ortaokulu zorla bitirdim ve ondan sonra askere gittim ve liseyi de dışarıdan bitirdim… Kendimi geliştirmek istiyorum, ancak içime dönük biriyim ve sizden cevap bekliyorum.”
Nezahat KUTUCU Kastamonu: “Kitabınız hakkındaki düşüncelerimi kelimelere sığdıramıyorum Bana da böyle bir kitap okumak nasip olduğu için şükrediyorum. … Sizi televizyon programlarında görmek isteriz. ”
Hacer SUNAR, İstanbul: “Düşün ve Başar kitabına çok şey yazılabilir; ama buna satırlar yetmez. Bir iki cümleyle tamamlayacağım. Kitap tam anlamıyla muhteşem yazılmış. Ben hedefi çok olan bir insanım. Bu kitapla hedeflere ulaşmak daha kolalaştı. Bu kitabı ömür boyu saklayacağım ve arkadaşlara önereceğim. Sizi de tebrik ediyorum. Toplum olarak böyle kitaplara ihtiyacımız vardı. Bizi aydınlattığınız için tekrar teşekkür ediyorum.”
Süleyman TÜYSÜZ, Balıkesir: “Kişisel gelişimi ve başarıyı zevkli bir üslup ve anlayışla sunabilme başarınızı tebrik ediyorum. Kitabınızı yapıcı, başarıya teşvik edici ve öğretici buldum ve çok istifade ettiğim kanısındayım. Yeni çalışmalarınızı ve başarınızın devamını diliyorum. Allah razı olsun. ”
Ayşe Gül KARA İstanbul: “Kitabınızın farkı evrensel olması; sadece zeka ve bilgi açısından değil, temelimiz olan ruhumuza ve yüreğimize seslenmenizdi. Bu kitabı okuduğumda rüyalarımda dahi ideallerimi yaşamaya başladım. ”
Abdullah TEKEŞ, Diyarbakır: “Kitabı ilk gördüğümde, öteki gelişim kitaplarından biri gibi değerlendirdim ve önemsemedim. Ancak elime alıp incelediğim zaman, diğerlerinden farklı olduğunu hemen anladım. Bende uyandırdığı coşkuyu tahmin edemezsiniz. ... Bende kadere olan klasik inancımda büyük değişim meydana getirdi kitabınız. ... Bu kitaplar sayesinde toplum olarak makus talihimizi bile yenebiliriz.”
Öznur TAŞDELEN, Mersin: “Kitaplarınızda anlatılanların bir çoğuna örnek olabilecek olaylar var hayatımızda. Bu olayların arka planını anlayabilecek kuvvetli bir inanca da ihtiyacımız var. Öğrendiklerimi etrafıma aktarıyorum ve çalışmalarınızı destekliyorum. ”
Kadir KALINCI, İstanbul : “Kitabınızın gayet güzel ve tatlı bir anlatımı var. Ama, Türkiye gibi ülkelerde başarılı olmak zordur. Bu ülkede çok şey söylenir; ama hiç biri yapılmaz. Burada düşünce yasaklanmıştır.”
Serkan TEPECİK, İstanbul : “İnsanlık adına yaptığınız bu katkıdan dolayı size teşekkür etmek istiyorum.”
Sami YAĞMUR, İstanbul: “Kitabınızın her cümlesinin altın değerinde olduğunu hissettim. Çocuklarıma da okumalarını tavsiye ettim.”
İrfan ÖZTİN, Manisa: “İnsanları başta olmak üzere, bütün yaratılmışları seven, güzel görüp güzel düşünmeyi şiar edinmiş olan, her anda olduğu gibi görünmeye ve göründüğü gibi olmaya çalışan biri olarak, kitabınız bana yeni güç, coşku ve cesaret verdi.”
Sedat UTKUSEVEN, Manisa: “Bu güne kadar okuduğum kişisel gelişim kitaplarının en fazla heyecan ve şevk vereni, süper motive edici. Fakat empati denen bir malzeme var. Sayın yazarımız bunu göz önünde bulundurur ve kullanırsa çok mükemmel olur. Hasta bir anne, hiperaktif bir çocuk, iki kötü geçmiş evlilik, altı yıldır süren bir yalnızlık… ”
Hüseyin ŞİMŞEK, Sakarya: “İdeallerime ulaşmak için yürüdüğüm yolda bana harika bir vasıta oldu.”
Yusuf KARCIOĞLU, Kahramanmaraş: “Bu kitabın diğerlerinden en büyük farkı maneviyatı ve ölümden sonraki dirilişi de ihmal etmemesidir.”
Onur SONUVAR, Tekirdağ: “Sizi tebrik etmek istiyorum. Bu ve diğer kitabınız SQ için teşekkürler. Allah razı olsun. Kitaplarınızdan çok faydalandım ve diğer insanlara da vesile olmaya çalışıyorum. Ses kaseti olarak da görmek isteriz. Televizyon programları olarak da yayınlarsanız daha çok kilelere ulaşacağına inanıyorum. Başarısız bir öğrenci olarak sizden çok şey öğrendim; ama uygulamada sorun yaşıyorum. Yardımlarınızı, özellikle seminerlerinizi almak isterim.”
Hadice KÖSEM, Sakarya: “Bu kitap çok ihtiyacım olduğu bir anda karşıma çıktı. Aklımdaki bir çok sorunun cevabını buldum. Sanki bana yazılmış gibi.”
Zafer KAVAKLI, Ankara: “Gerçekten okuyucularınızın başarma yönünde inançlarının arttığına inanıyorum. Kitabınızın her ama her cümlesi ayrı bir cevher. Umuyorum ki okuyucunuz olarak bu cevherin kıymetini bilip en güzel şekilde hayata geçirebilelim. İnsanlığa yaptığınız bu büyük hizmetten dolayı Allah sizden razı olsun.”
Ahmet ÖZER, İstanbul : “Kitabınızı okuduktan sonra hedeflerimi daha da büyüttüm. Diyorum ki, hayatımız gereksiz şeylerle oyalanacak kadar ucuz değil.”
Ahmet TOROS, İzmir: “Bu kitabı okurken sanki kanım dondu. Aylardır, yıllardır beklediğim ve bu güne kadar incelediğim hiçbir kitaba benzemeyen bu kitabı dört gün içerisinde su içer gibi içtim. Bütün işlerimi bıraktım ve bu kitabı içtim. Bu kadar sade ve akıcı bir kitap yazdığınız ve manevi boşluğumuzu doldurduğunuz için teşekkür ediyorum.”
Cavide EREN, Kayseri: “İçimde fırtınalar esiyordu zaten. Bu kitap sayesinde fırtınalar daha da şiddetlendi. Tesadüfen elime geçti ama çok iyi oldu. Kitabı okuduktan sonra, kendimden emin, omuzlarım dim dik, halledemeyeceğim hiçbir şey yok. Bir önerim v ar. Bir seminerinizi de Kayseri’de verseniz çok iyi olur. Bu tür eserlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.”
Kemal ŞAHİN, K. Maraş: “Şu ana kadar okuduğum en mükemmel kitaplardan biri. Bu değerli eseri yazdığınız için sizi tebrik ediyorum.”
Kadir TUTKUN, Bartın: “Kendimiz ve çevremizin işbirliğiyle ruhumuzu mazeretlerden oluşan bir kafesin içine koymuş ve sihirli bir değnek ile oradan çıkmak istiyoruz. Çıkmak için çırpınmayı denemiyoruz. Benim için ilk çırpınış bu kitabı okumaktı. Diğer çırpınışları kitap öğretiyor bize. Yeni kitaplarınızı merakla bekliyorum. Çalışmalarınızda başarılar dilerim. ”
İlyas BULUT, Elazığ: “Kitabınız, -Risaleler hariç- okuduğum en güzel kitaplar listesine alabileceğim bir eser. İnsanı heyecanlandıran, bir iş yapmak için tetikleyen bir kitap. Yapmayı düşünüp de yapamayacağını sandığı şeylerin yapılabilirliğini ortaya koyduğu için enteresan geliyor. En hoşuma giden tarafının, özetleyen sözler olduğunu söyleyebilirim. Yakınlarıma önerebileceğim bir kitap. Tanıdığıma memnun oldum. ”
Halil GÜNAY, Muğla: “Kitap tek kelimeyle olağanüstü. Hayatta hiçbir kitabı bu kadar ciddiye almadım; hiçbir kitapla böyle karşılıklı konuşmadım. Kitap bittiğinde hemen iki şeye karar verdim: Artık ertelemeyeceğim; kilolarımı kontrol edeceğim. İkinci olarak 5 yıldır bitiremediğim açık öğretimi bitirmek için kaldığım tüm ders kitaplarını karşıma aldım ve okumaya başladım. ”
Abdülkadir AKTÜRK Bayburt: “Bu kitabı bir askerin elinde görüp kısmen okudum. İlk defa heyecanla koşup bir kitap aldım. Severek; ama çok severek okudum. Bu kitap içimdeki heyecanı ateşliyor ve bana hitap ediyor.”
Hacer MUTLU, İstanbul: “Kitabınızı coşku ve zevkle okudum. Aynı zamanda okuduklarımı çevreme anlattım. Kitabınız beni anlatmış. Özellikle şu sözünüzle biraz daha güçlendim. ‘Hiç kimse geçici başarısızlıkları yaşamadan başarılı olamaz; olamamıştır.’ Bu kitabı okuyan herkesin hayatında değişiklikler olacağına inanıyorum. ”
Seydi ATAŞ, Gaziantep : “Sürekli böyle bir kitapla karşılaşmayı isterdim: Sonunda kader karşıma çıkardı. ”
Yasemin SÜRÜL Trabzon: “Benim gibi kitabı okuyan arkadaşlarla aynı noktada buluşuyoruz: Kitabınız tek kelimeyle mükemmel. Şu ana kadar okuduğum hiçbir kişisel gelişim kitabı beni bu kadar etkilemedi. İnsanları kendileriyle barıştırmanızın yanı sıra insanları sonsuz olan Yaratıcıya yönlendirmeniz takdire şayan bir davranış. ”
Feyza KARAKURT, Bartın: “Ben okuduğum dini konulu kitaplarda kendini kişinin beğenmemesi ve yapılan haksızlıklara karşılık vermemesi gerektiğini öğrendim hep. Şimdi ise çelişki içinde kaldım. Okudukça çok şey öğreniyorum; ama uygulayamıyorum o başka.”
Hacı Murat IŞIK, Sivas: “Bu kitap tavsiye ettiğiniz diğer kitapları da kapsayan bir görev üstlenmiş ve manevi kimliğimizi de içine alan bir yaklaşımla ayakları daha bir yere basan yön gösterici bir rehber olarak kullanılabilir. ”
Ümit AKGÜL, Van: “Bu kitap o kadar büyük duygu yoğunluğu oluşturuyor ve anlatım sadeliğine sahip ki, kitapta kendimi buldum. Kitabı okuduğumda ruhumun karamsarlıklarda olduğunu fark ettim. ”
Elif ÇELİK, Trabzon : “Kitap tek kelimeyle dehşet! Bu kitabı okumakta geç kaldım; ama okudum, sarsıldım, titredim. Hiçbir şey için geç değilmiş; anladım. Sizden daha fazlasını bekliyoruz. Bu yetmez, bir değil, iki değil yüzlerce kitap yazın, sadece yazın. Hikmetleri kelimelerin kalbine indiren yüce Allaha (CC) bir kez daha hamd olsun. ”
Fatih CENİK, Sivas: “Kitapçıda kazara bulduğum kitabınızı okuduktan sonra bırakın hayatın zevkli yanlarını, kendimi keşfettiğimi anladım. Kitap okuma alışkanlığı olmayan arkadaşlarımın bu kitabı okuduktan sonra kendilerinde bir değişiklik olduğunu bizatihi gördüm. Gelecekteki eserlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.”
Fendi İNÇAMUR, Aydın: “Şimdiye kadar okuduğum en faydalı kitap diyebilirim. ”
Hasan ALAKUŞ, Elazığ: “Bu kitap benim okuduğum sizin tek kitabınızdır. Gerçekten sizi kutluyorum. Bir kitap ancak bu kadar güzel yazılabilir. Daha ilk bölümde kendimde acayip gelişmeler gördüm. Beni tembelliğimden kurtardı. Üzerimdeki tozları silkeleyerek kendimden emin bir şekilde ayağa kalktım. Size teşekkür etmeyi borç bilirim. Ayrıca fikirlerinizi ayet ve hadislerle desteklememiz beni mutlu etti. Allah’ın selamı üzerinize olsun. ”
Serap KADAN, Ankara: “Daha kitabı bitirmeden içimdeki gücün canlandığını hissettim.”
Murat AYAN, Bursa: “Kitabınızı okuduğumda hayatımın bütün gerçeklerini gördüm. ÖSS’nin peşini bu kadar kolay bırakmamalıyım dedim kendi kendime ve kitabınızda söylediklerinizi bir bir yapmaya başladım. Kısa sürede hayatımda önemli değişiklikler oldu.”
Şule KELEŞ, Erzurum: “İnsanı bu kadar hedefe kilitleyen, yönlendiren başka bir eser bilmiyorum. Kendimi hedeflerime ulaşacak kadar güçlü ve zinde hissediyorum. ”
Süleyman DİLMEN, İstanbul: “Allah öncelikle bu kitapla tanışmamı sağlayan Cemil Tokpınar hocamdan ve daha sonra bu kitabın oluşmasında ve okunmasında emeği geçen herkesten gani gani razı olsun. Bu kitabın mükemmele yakın olduğumu düşündüğüm ve gerçekten şu ana kadar hiçbir insanın böyle bir kitap yazabileceğine inanmadığım için çok şaşırdığımı belirtmek istiyorum. Çok etkilendiğimi bildirmekle birlikte bazı sözlerin yerine daha gerçekçe sözler kullanılarak aynı düşüncenin verilebileceğine inanıyorum. Örneğin, ‘Boynunuzu vurmak için kaldırılan kılıçtan yarım saat sonra kendinizi korumak ne ise, şimdi yapılması gereken işi yarım saat ertelemek odur.’ Bu kitabı mümkün olduğunca tavsiye etmeye başladım ve devam edeceğim inşallah. ”
Yüksel ARSLAN, İstanbul: “Bu tür yazılar yazan başka yazarların eserlerini de okudum. Bunların içinde en çok sizin eserinizi beğendim.”
Öyer KAHRAMAN, Bursa: “Zihinsel olarak yapmak istediklerimi bu denli içten ve yalın olarak anlatan kitabı okumamıştım. Sanki beni anlatan, benim için yazılmış bir kitap.”
Aynur ERYILMAZ, Kütahya: “‘Yaşamaktan sıkıldım’ son zamanlarda söylediğim tek cümleydi. Farklı kişilerin arasında her gün aynı sıraları paylaşmak ve ‘ne arıyorum burada’ demekti tek yaptığım. Ta ki sizin kitabınızı okuyana kadar. Bir çok kitap okudum; ama hiç bu kadar coşkulanmamıştım. ”
Emine ÇELİK, Bursa: “… Anlatımınız o kadar yalın, etkileyici, teşvik edici ve sabırsızlandırıcı ki anlatacak kelime bulamıyorum. İlk andan beri içim kıpır kıpır. Artık hedeflerimi düşünmediğim bir anım yok. Kitabınız diğerlerinden farklı olarak, inançla yoğrulup okuyucunun maneviyatla bütünleşmesini ve en önemlisi inanmasını sağlıyor…. Kitabını bir kere okudum, ama abartısız söylüyorum neredeyse çoğu bölümünü ezberledim. Kitaplarınızın herkes tarafından okunmasını istiyorum. Özellikle okulumuzdaki arkadaşlarımın kitabınızı okumalarını sağlıyorum. ”
Nurettin ÇALIŞKAN, Konya: “Akıcı bir kitap. Size bir hadis yazmak istiyorum:’Korkaklıkta ar ve zillet, ileri atılmakta izzet ve şeref vardır. İnsan korkaklık etse dahi kaderinden kurtulamaz.’”
Hilmi OKUR, Zonguldak: “Aman Allah’ım ne oldu bana böyle. Saat sabahın dördü olmuş ve ben hala ayakta kitabınızı okuyorum. Oysa ben uyuyacaktım. Sıcacık yatağım beni bekliyordu; yorgundum, halsizdim, dinlenmeliydim. Oysa bu heyecan içerisinde uykum yok. Uyursam hayallerim ne olacak; onları hayalden alıp kim gerçeğe taşıyacak. Şundan eminim ki bu duyguların sebebi şu elimdeki eşsiz eserdir.”
Nilüfer ÇAKIR, İstanbul: “Arkadaşımın elinde bu kitabı gördüğümde ben de okuyabilir miyim dedim. Kitabın yarısına gelmeden, bu kitap kitaplığımda bulunmalı dedim ve kendime de satın aldım. Kitabın yarısına geldiğimde ise,   kitabın hiç bitmemesini diliyordum. ”
Mehmet Can KILIÇ Ankara: “Artık daha mutlu nasıl olunur biliyorum. Kitabı okudukça yazarın nasıl biri olduğunu merak etmeye başladım. Onunla tanışmak isterim. Diğer eserlerini bekliyorum.”
Emine OLGUN, Gebze: “Artık suratımı asmıyorum; çünkü bu gün hava çok güzel; güneş bambaşka doğmuş gökyüzünde. Kitabınız bir insanın hayatında bu kadar güzel etkiler bırakacak kadar başarılı. Diğer eserlerinizi de sabırsızlıkla bekliyorum. ”
Esra Meryem KARADAĞ, Sakarya: “Başarı yolunda ilerlemeye teşvik eden mükemmel bir kitap yazdığınız için sizi tebrik ediyorum. Bu kitap benim şevkimi ve arzumu kuvvetlendirdi. Artık ben de büyük hedefler peşinde koşuyorum. Bu kitabı heyecan içerisinde bir kez okudum. Biraz ara verip tekrar okumak istiyorum. Kitabı diğer insanlara da tavsiye ediyorum. ”
Murat BOZKURT Afyon: “Başarılı eserler yazdığınız için sizi tebrik ederim. Olumsuz düşüncelerim kitabınızı okuduktan sonra değişti.”
Vildan ERDOĞAN, Gop İstanbul: “Bazı şeyleri bilirsiniz de zihninizde hep gerilere atarsınız. Bunu hatırlatacak ve sizi harekete geçirecek bir dosta ihtiyacınız vardır o zaman. İşte kitabınız böyle bir dost oldu benim için. … Kitabınızdaki ‘başarı’ tanımı sürekliliğin önemini öğretti bana. .. Kendimi ABD’de doktora yaparken şimdiden görebiliyorum.”
Nihal ÖNCE, Eskişehir: “Ben ancak koltuk değneği ile yürüyebilen bir bayanım. Keşke 15 yıl önce böylesine harika, teşvik edici bir kitap elime geçseydi. Şimdi hayatım daha başka olurdu. O zamanlar mazeretleri gözümde dağlar gibi büyütmez, yapabileceğim bir iş mutlaka bulabilirdim. Yine de artık karamsarlıklarımdan kurtulduğumu söyleyebilirim.”
Mehmet GÜNGÖR, Diyarbakır: “Ben başarı kitaplarını okuma sürecini depremlere benzetirim. Kimi kitap sizi sarsar; ama sarsma derecesi 3 veya 4 şiddetinde sadece kendini hissettirir. Kimi kitaplar da omuzlarından tutar ve sizi birkaç kez etkili bir şekilde sarsar. Bunlar 6-7 şiddetindeki depremler gibidirler. Ama Muhammed Bozdağ’ın Düşün ve Başar adlı kitabı en şiddetli deprem olan 9 ve üzerindeki şiddet gurubuna girer. Bu kitabı okuduktan sonra bütün yanlış inançlarınız, önünüze koyduğunuz engeller bir daha doğrulmamak üzere yerle bir olmuşlardır ve siz yeniden imar için harekete geçmeye başlarsınız.”
Ceyda AKPINAR, Eskişehir: “Ben bir lise öğrencisiyim. Herkes gibi benim de isteklerim ve beklentilerim var. Ama ben bu kitabı okuduğumda anladım ki gerçek isteği hissetmemişim. Bu kitap benim içimdekileri bir yanardağ volkanı gibi isteğe geçirdi. Coşkulandırdı. Okuduklarımı uygulayarak, gelecek kaygısı taşımadan ilerleyeceğim… Yaşayacağım en küçük başarılar İngilizce öğretmenliği ve onlarca sayılık basket atışları… Artık roller değişti Korkuları ben değil, beni bir zamanlar korkutanlar yaşıyor. Teşekkür ederim.”
Fatma KARAKAYA, Konya: “Ben engelli bir insan olarak, artık bu engelimi yok sasıyor ve bu dünyada ben de varım diyorum. Size çok teşekkür ediyorum.”
Ömer YILDIRIM, Şanlıurfa: “Ben ilk kez lise 2’de başarı kitaplarıyla tanıştım. Lise 1’de 6 zayıfım varken lise 3’te okul birincisi oldum. Bunda Allah’ın yardımı ve başarı kitaplarının faydası çok oldu.”
Süreyya ÜRESİN, Ankara: “Ben normalde karamsar bir insandım. Bu kitap sayesinde hayata tüm güzellikleriyle bakmayı öğrendim. ”
Bedrettin IŞIK, Diyarbakır: “Bende inanılmaz değişiklikler oluşturdu. Şimdi kendime daha çok güveniyorum. ”
Hüseyin KURT, Samsun: “Beni sizin yazdığınız bütün kitaplar etkiliyor. Ben şu anda bir kitap yazmayı düşünüyorum.”
Emine YILMAZ BALOĞLU, Eskişehir : “Beni yeniden hayata kazandırdığınız için size çok teşekkür ediyorum. Böyle eserler yazmanızı içtenlikle istiyorum.”
Cihangir Mehmet DİLMAÇ, Samsun: “Benim hedefim vardı ve çok büyüktü; ama hiçbir kişisel gelişim kitabı beni harekete geçirememişti.”
Hicret YILDIRIM, Sakarya: “Bir çok kişisel gelişim kitabı okudum. Kitabınızı rafta görünce ön yargılı yaklaştım. Bana bir şeyler kazandırmayacağını düşünmüştüm. Ancak diğer okurlarınızın belirttiği gibi kişisel gelişim kitapları içindeki okuduğum en güzel, hayatımda uygulayabileceğim teşvik edici bir kitap. Sizi tebrik ediyorum. Diğer eserlerinizi bekliyorum. Allah razı olsun. Hayatınızda çok daha başarılı olmanızı diliyorum.”
Gülsüm TUNA, Ankara: “Bir kitabın ya da başkalarının düşüncelerinin insan hayatını olumlu yönde etkileyebileceğine pek ihtimal vermiyordum. Ta ki bu kitabı okuyana dek... Dünya görüşüm; hayat felsefem değişti. Muhakkak her gün kitabın değişik bölümlerini okuyorum. Şu anda yaşadığım değişimi kelimelere dökemem. Değişen bendim; yaşam şeklim, düşünce tarzım... Nasıl da yapacak hiçbir şey yokken, bir anda yapmak istediğim şeyler boyumu aşıverdi. Kitabınızın; yani sizin eserinizin ve düşüncelerinizin insanlar üzerindeki etkilerini bilmeye hakkınız var diye düşünüyorum. Size dua edenlerin salarına her gün birileri daha ekleniyor. Bu kitabı başkalarının okumaları için ısrar ediyorum. Her şey için teşekkürler.”
Selim EYÜBOĞLU, Trabzon: “Birkaç kişisel gelişim kitabı okudum; okuduklarımı uygulayamadım. Nedeni ise bilimsel tarzda hazırlanmış olmaları. Açıkçası ruhuma hitap etmiyorlardı. Ancak bu kitap hayatımda gerçekleştirmek istediğim değişikliklere tercüman oldu. Coşkulu, akıcı ve okumaya değer.”
Selim DUDU, Erzurum: “Bitirmek üç haftamı aldı. Çünkü her paragraf sonunda uzun uzun düşündüm. İtiraf ediyorum, on yıl sonra yapmak istediğimi yapmışsınız. ”
Emine BAY, Bursa: “Biz kitabı okuduğumuz zaman mutlu olduk ve bizi etkileyen yönleriyle konuştuk. Bu kitapla ilkokulu bitirdiğim zaman karşılaşmayı çok isterdim. ”
Halit ÜLKER, Antalya: “Biz Türk Milleti olarak her zaman bize bir önder veya bir yönlendirici bekleriz. Bu kitap da bir nevi bu görevi üstlenmektedir. İnşallah bu kitap hayatımızda bir dönüm noktası olur.”
Mahmut KOÇAK, Balıkesir: “Bozdağ’ın kitaba aldığı tecrübeleri ben de bazı dönemlerde yaşadım. Doğrusu annenin evladına kavuşması anı gibi, benim de kendime gelme adına çok ve çok aradığım bir kitaptı. Şu ana kadar azami coşku ve arzuyla okuduğum, çoğu derdime ilaç gibi gelen bir kitaptı. ”
Mücahit GÜRLEK, Balıkesir: “Bu kitabı arkadaşımdan görerek satın aldım. Aldığım için çok mutluyum. Kitap gerçekten çok hoşuma gitti.”
A. Kadir KIR Gaziantep: “Bu kitabı bana teyzemin oğlu hediye etti… Üç defa okudum ve çok değiştim. Sabırsızdım, sabretmesini öğrendim; umutsuzdum, yenebileceğimi öğrendim.”
İlhami AYGÜN, Trabzon: “Bu kitabı bulduğuma çok mutluyum; yürürken, uyurken kendimi eksik hissediyordum. Şimdi kendimi çok iyi ve mutlu hissediyorum.”
Hatice TUĞRUL, Burdur: “Bu kitabı ilk okuduğumda diğerlerinden daha etkileyici oluşu gözüme çarptı. Diğer kitaplarla anlatılanlar hep aynı ama beni daha çok teşvik eden bu kitaptı. Ben birinci okuyuşumda hedefsizdim. Aradan 6 ay geçtikten sonra belirlediğim hedefime şimdi istek katmak istiyorum. Şu anda kendimi olağanüstü hissediyorum. ”
Nuray SEYHAN Ankara: “Bu kitabı okuduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. ... Ben oldukça karamsar, başladığı işi bitiremeyen, zorluklar karşısında hep yenilen bir kişiydim. Üniversite sınavını da az bir puanla kaybedince hayatla bağımı koparıp kendi kabuğuma çekilmiştim. Hep başarısızlığa mahkum olduğumu düşünüyordum. Kitabı okuyunca değişiğime inanıyorum. Başlangıç için AÖF’ne kaydımı yaptırdım ve bu kez işi yarım bırakmayacağım. ”
Mürşide SADAK, Kayseri: “Bu kitabı okuduktan sonra içimde büyük bir umut, büyük bir sevinç ve heves kaplamıştı. Başarabileceğimi hissettim ve ilk yaptığım iş kendimi kitaplara vermek oldu. Televizyon bile izlemiyor; onun yerine soru çözüyordum. 10 yıldır öğrenciydim ve en küçük bir sosyal etkinlikte bulunmamıştım. İlk girişimim sizin kitabınız hakkında bir seminer vermek oldu. Arkadaşlarım çok etkilendiler ve beni kutladılar. Bu kitap torunlarıma tavsiye edebileceğim tek kitap. Bu kitabı okumakta biraz daha geç kalsaydım, sınavı kaybetmiş kadar üzülürdüm. Bir bebeği annesinden ayırmak ne kadar zorsa, benim de bu kitaptan ayrılmam o kadar zordur. ”
Kifayet ÖKSÜZ, Ankara: “Bu kitabı okuduktan sonra kişisel dünyanızda bir çok sorun çözülecektir. Bu kitabı aldığıma pişman olacağımı sanıyordum; ama okuduktan sonra tüm arkadaşlarıma tavsiye ettim. ”
Pınar KARACAKAYA, Ankara: “Bu kitabı okumadan önce çok karamsardım. Karamsarlık ve çaresizlik bana zevk veriyordu. Bir gün kitapçıda tanımadığım bir bey bana bu kitabı uzattı ve hiçbir şey söylemedi. Şaşırdım... Şimdi ise ona teşekkür ediyorum. ”
Ahmet Murat KARABUDAK, Osmancık: “Bu kitabı okumadan önce kitap okumayı sevmezdim. Sıkılmadan okuduğum ilk kitap bu.”
Mihrap GERZ, Erzurum: “Bu kitabı okurken kendimi rüyada gibi hissettim. Sanki beni uçaktan paraşütle attılar. Ayaklarım yere basınca gerçek zaferi öğrendim. Muhammed Bozdağ’a teşekkür ederim. Yeni eserlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum. Kitap yayınında emeği geçen herkese ve yazarımıza ömür boyu başarılar ve mutluluklar diliyorum.”
Pınar KAYA, İstanbul: “Bu kitabı üniversiteye hazırlandığım zamanlarda okumakla kendimi şanslı hissediyorum. Belki kitabı okumasaydım, kendimi ders çalışmaya bu kadar teşvik edemeyecektim. Bu kitabın hayatımın bir parçası olduğunu söyleyebilirim. ”
Cihan KOÇ, Ankara: “Bu kitabınızla büyük oynama mantığını öğrendim. İlerde kuracağım CNC makine tezgahları tasarım, üretim ve satış şirketine sizi de çayıma beklerim. Bu tarz kitaplar hakkındaki önyargımı kırdınız. Yalnız dost çevresi edinme bölümü beni tatmin etmedi. Bunun üzerine bir kitap hazırlarsanız sevinirim.”
Samet AKMAN, Bursa: “Bu kitabin ÖSS’ye hazırlanan herkes tarafından okunması gerektiğini düşünüyorum. Bu kitabın bana bu kadar cesaret vereceğini hiç ummamıştım. ”
Mehmet TEKİN, Kütahya: “Bu kitap beni kitapevinden aldığım andan itibaren etkilemeye başladı.”
Derya ÇINAR, Balıkesir: “Bu kitap diğerlerinden çok farklı. Benim için her şey bitti dediğim anda bu kitabı okumakla hayatım tamamen değişti. İlk defa bir kitapta yazılanları uyguladım. ”
Asuman KÖSE, Kayseri : “Bu kitap hayatımda ve belirsizliklerle dolu bu dönemde daha geniş düşünebilmemi, olaylara pozitif yaklaşabilmemi sağladı.”
Abdulvahap KARAKAŞ, Gaziantep: “Bu kitap hayatımın akışını değiştirdi diyebilirim. Derslerimde daha başarılı olmaya başladım. ... Bu kitap bana öyle bir coşku verdi ki yerimden kalkıp 12,30’a kadar çalışma eziyeti gösterebilecek hale geldim. Benim kitabı tanımama vesile olan Ali Erkan Kavaklı’ya teşekkür ediyorum.”
Bilal AKSOY, Konya: “Bu kitap hayatla benim aramda bir sözlük gibi. Hayatta yaşayıp da anlayamadığım olayları en kısa yoldan çözüme kavuşturmak için bu kitaba bakıyorum. ”
Elanur DOLGUN, Batman: “Bu kitap heyecan verici. Ben bu kitabı okumadan önce, evden çıktığımda hiç çevreme bakmazdım. Sanki sokaktaki herkes bana bakıyordu; çok utangaçtım. Hatta bir ara okula gidiyordum, yanımdan geçen bir dolmuş neredeyse bana çarpacaktı. Bu kitabı okuyana kadar bu alışkanlığımı terk edememiştim. Kitabınızı her okuyuşumda heyecandan göz yaşlarımı tutamıyordum. Sanki bu kitap sırf benim için yazılmış. Meğerse benim gibi bir çok insan varmış. İnsanların bu gibi kitaplara çok ihtiyaçları var. Kitap okumayı hiç sevmeyen biriydim, fakat şimdi kitap okumaya doyamıyorum. Bundan sonraki eserlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum. ”
Safa GÖNEN, Kütahya: “Bu kitap müthiş. Öyle bir anlatış biçimi var ki… her kelimesi hazmederek, yani çok büyük önem vererek okuyorum. Ben ortaokul öğrencisiyim. Hedefim İzmir Fen lisesi Buraya Türkiye 1.inciliğiyle girmeyi hedefliyorum ve inanıyorum….”
Meryem BÜKÜLMEZ, Bursa: “Bu kitap şimdiye kadar başarıyla ilgili olarak okuduğum kitapların en etkilisi. Çok etkili bir dili var. Örnekler gerçekten çok teşvik edici İnsanın çalışma gücünü arttırıyor. Bu sene girdiğim üniversite sınavını kazanma konusunda ümitsizdim. Ancak kitapta anlatılanlar çok da üzülmemi engelliyor. Allah izin verirse bir gün kazanacağım ve hedeflediğim öğretmenlik mesleğine kavuşacağım.”
Aslı YEŞİLOVA, Adana: “Bu kitap yakında yazmak hatta mümkün olsa haykırmak istediğim çok şey var. Müthiş azminiz, zengin bilgi ve tecrübeleriniz, yazma ve ikna kabiliyetleriniz bende sizinle tanışmak için karşı konulmaz bir istek uyandırdı.”
Arife DURMAZ, İstanbul: “Bu kitapları bu kadar geç fark ettiğim için üzüldüm.Hayatımın bundan sonraki safhalarında inşallah daha umutlu ve daha başarılı olacağım. Bu kitaplar sayesinde hayatıma çok farklı yön vermeye başladım.”
Fazilet TOPÇU, Boyabat: “Bu kitapta, insanın sevmediği yönleriyle bile mutlu olabileceğini öğrendim. Başarıya ulaşılabilmesi için bu kitabın okunmasını mutlaka öneriyorum. Çok etkileyici ve ayrıca rahatlatan bir kitap. Size teşekkür ediyorum. ”
Çiğdem ARTAN Kahramanmaraş: “Bu kitaptan önce okuduklarım bana pek fazla bir şey kazandırmadığı için önyargılıydım. Fakat okudukça çok şey öğrendiğimin farkına vardım. Hiçbir şeyi başarabileceğime inanmazdım; ama bu kitap beynimi değiştirdi ve kendime güvenimi sağladı.”
Burak SERT, Kayseri: “Bu mesajı yazma cesaretini sizden aldım; kitabınızın Cesaret bölümü beni çok etkiledi. Kitap çok mükemmel. Kitabı iki kere okudum ve geçmişteki günlerime o kadar öfkelendim ki... Ama kitabı okuduktan sonra dünyaya bakış açım çok değişti. Sanki hayata yeni başladım. İnanın hayatımın her köşesinde büyük değişiklikler oldu. En beğendiğim yönünüz, diliniz çok akıcı...”
Şefika BAYTAR, Batman: “Bu zamana kadar bu denli sürükleyici ve cana can katan bir kitap okumamıştım. Mazeretlerimizi yenerek şansımızı denemeli ve düştüğümüz an kalkmalıyız. Bundan sonra ideallerime ve hedeflerime daha sıkı sarıldım. ”
Zeliha YÜCEL Kütahya: “Bu zamana kadar güzel eserler okudum; ama bunun gibisine rastlamadım. Kitabınızı arkadaşlarıma da önereceğim. Her şey için teşekkürler.”
Uğur USTA, Giresun: “Bu zamana kadarki okuduğum kişisel gelişim kitapları arasında beni en çok etkileyen yazdığınız bu kitap oldu.”
Gökçe ERDEM, Rize: “Çok akıcı ve sade anlatımıyla güzel bir kitaptı. Dilerim diğer kitaplarınızı da çıkartırınız. ”
Sibel ORUN, İstanbul: “Çok geç kalmış olmasam da, keşke kitabınızı birkaç sene evvel okusaydım diyorum. Doğrusunu söylemek gerekirse bu kadar teşvik edici olduğunu tahmin etmiyordum. Kitap akıcı bir dille yazılmış İnsan kitabı eline aldı mı, son kelimesine kadar durmadan okuyası geliyor. Şu ana kadar bildiğim çalışma yöntemlerinin biraz eksik olduğunu anladım…. Düşün ve Başar şu ana kadar okuduğum kitapların en iyisiydi. Şahsen ben bu tür kişisel gelişim kitaplarının daha çok yaygınlaşmasını istiyor ve yararlı olacağına inanıyorum. ”
Ahmet PARSEKER, Bursa: “Çok sürükleyici ve etkileyici bir kitap. Bence insanın hayatını değiştirebilecek nadir kitaplardan...”
Sinem ÖZGÜN, Adana: “Daha bir ay öncesine kadar daha doğrusu kitabı okumadan önce kendimi çok aciz ve iradesini yönetemeyen biri olarak görürdüm. Oysa artık bazı şeylere hayır diyebiliyorum. ”
Mehmet GÜNEŞ, Kayseri: “Daha önce beni bu denli etkileyen bir kitap okumamıştım.”
Gülen YILDIRIM, Adapazarı: “Daha önce okuduğum bir çok kitap gibi zannediyordum. Yanılmışım; kendimi sanki farklı bir dünyada buldum. Kitabı okumaya başladığım ikinci günden itibaren kendimde tamamen kaybettiğim özgüvenimi yeniden kazanma imkanı buldum. ”
Güzin GÜLER, Bayburt: “Daha önce okuduğum kişisel gelişim kitaplarından hiç biri düşüncelerimde bu kadar çarpıcı ve etkileyici olmadı. Kaderimin beni başarısızlığa mahkum ettiğine dair düşünceler o kadar ruhumu kuşatmıştı ki okuduğum hiçbir sözü uygulamaya geçirecek gücü kendimde bulamıyordum. Okuduğumda ruhumla vücudumu her bir zerresiyle harekete geçiren tek kitap diyebilirim. ”
Özcan POLAT, Adıyaman: “Doğrusu, şimdiye kadar okuduklarım arasında beni en çok etkileyen üç kitap arasına girdi. Müthiş bir güç ve sonsuz bir umutla yazılmış bir kitap. Adeta zamanımızdaki bunalımlı ve huzursuz hayata meydan okuyor. ... İnsanlara ve özellikle hayattan bezmişlere önereceğim ilk kitaplar arasında.”
Filiz KINALI, Adapazarı: “Düşün ve Başar adlı kitabınızı büyük bir coşkuyla okudum. Gerçekten çok etkileyici, sürükleyici motive edici, herkesin okuması gereken harikulade bir kitap. Kitap sayesinde kendime olan güvenim bir kat daha arttı; ne kadar şanslı bir insan olduğumu fark ettim. ”
Meryem KEBAPÇI, Trabzon: “Düşün ve Başar ve Ruhsal Zeka başucu kitaplarım arasında. Geçmişe takılmış, geleceğinden ümitsiz olduğunu gördüğüm arkadaşlarıma yazdıklarınızdan bahsediyorum. Ümitsiz halde anlattıklarımı dinleyenler, kitaplarımızı okuduktan sonra gözlerinin içi gülüyor. Başarılar. ”
Ünzile DEMİR, İstanbul: “Düşün ve Başar, evet o harika hayat iksiriyle tanışmadan iki ay önce olumsuz olaylar yaşamıştım. Ama artık bu acıların önemiz birer hatıra olarak kalması beni gerçekten çok şaşırttı. Bundan sonra hayata beden gözüyle değil akıl ve mantık gözüyle bakabilmeyi öğrendim. O an acıları yaşadığım halde moralimin bozulmaması, sıkıntıya düşmeyişim bu kitabın hayatıma ne ölçüde girdiğinin deliliydi.”
Abdullah ASİ, Kilis: “Düşün ve Başar’ı Muş Lisesi Felsefe Gurubu Öğretmeni Mehmet Kocagöz’ün tavsiyeleri ile okudum. Kitap gerçekten çok iyi. Bundan böyle kendime yeni ve farklı bir rota çizdim. Bu rotayı izlerken kitabınız en büyük rehberim olacaktır. Sadece, anlaşılır bir dil kullanmanız kitabı akıcı ve etkili kılmış. Önerilerinizin hayata aktarımı bir süreç gerektiriyor. Bunun için daha sakin ve sabırlı olmaya çalışıyorum. Herşey gönlünüzce olsun. ”
Sevda ÇULHA, Kırşehir: “Düşün ve Başardan önce başarıyla alakalı bu kadar güzel bir kitap okumamıştım. Hangi arkadaşımla karşılaşsam ilk işim kitabı anlatmak oldu. Bir çok insanın da bu kitabı almasına vesile oldum. Sizin kitabınızdan önce NLP kitabı okudum; fakat bu kadar etkilenmedim. Kitaplarınızın yeri çok farklı”
Ömer Akif SOYKASAP, Afyon: “Düşün ve Başarı Cemil Tokpınar’ın tavsiyesi üzerine aldım. İki kez bitirdim. Kendime yararlı olabilecek her konunun özetini çıkardım. ”
Gülşah ENER, Kastamonu: “Düşünce gücümü geliştiren ve genişleten hayata zevk verip bana rollerimi hatırlatan ve uygulamamda yardımcı olan kısacası beni ben yapan özel bir kitap.”
Canan DURMUŞ, Ankara: “Eminim ki benim gibi bu kitabı okuyan herkes coşkunun doruklarında gezinmiştir. Bu duyguyu yaşamama vesile olduğunuz için teşekkür ederim. Bir kitabın okunması kadar içindekilerin hayata aktarılması da önemlidir. Sizin kitabınızda hayata yansıması gereken çok şey var.”
Yavuz BÜKLÜ, Muğla: “Eseriniz tek kelimeyle mükemmel. ”
Şengül BOLAT, Çorum: “Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi okul öncesi öğretmenliğinde okuyorum. Kitabınızı arkadaşım Çiğdem hediye etmişti. Önceleri pek ilgili çekmemişti Kitaba başlamayı hep ertelemiştim. Şimdi ise bitirmeyi erteliyorum. Kitabınız sayesinde değişiklikler yaşadım. Kendime hedefler belirledim. Hedeflerim doğrultusunda yol alıyorum.”
Murat ÇETİNKIRAN Adana: “Genç bir okurunuz olarak kitabınıza hayran kaldım.”
Hilal YILDIZ, Sivas: “Gerçekten çok başarılı, coşkulu ve akıcı bir eser. Eseriniz sayesinde kendimi ve çevremdeki her şeyi sevmeye başladım.”
Ali YANAR, Almanya: “Gerçekten de bu kalitede kişisel başarı kitabı yazılabileceğine inanmış değildim. ... Arkadaşlarıma tavsiye edeceğim ve gözüm eserlerinizde olacak.”
Zeynep Ü. TURSUN Manisa: “Gerçekten insana güç ve enerji veren bir kitap. İlk kez böylesine mükemmel bir kitap okuduğumun farkındayım. Kitabı her elime alıp bir bölümü bitirdikten sonra kazandığım coşkuyu, enerjiyi etrafıma yayıyor, bu etki altında arkadaşlarıma telefon edip hemen bu coşkuyla onların da sevinçlerine katkı sunuyorum. İnşallah bu kuralların hepsini hayatımda uygulayacağım. Diğer kitaplarınızı da okumak için sabırsızlanıyorum.”
Yasemin ATALIK, İzmir: “Hani bazen olur ya, kendimizi kimsesiz, yapayalnız hissederiz. İşte böyle bir günde geçti elime kitabınız. ”
Hatice SEMİZ, Bursa: “Hani insanın hayatında birkaç ender gelişen olaylar vardır ya! İşte bu kitap hayatımın en donuk günlerinde Yüce Mevla’nın izniyle çıkıverdi karşıma. Muhammed Bozdağ’ın kitabının öncesi ve sonrası olarak nitelendirebileceğim hayat serüvenim bu. Yaşadıklarım ve de yaşayacaklarım. Bir kitap bence insana ancak bu kadar yakın, ancak bu kadar bilgi ve uygulama kazandırabilir. Hayatı dolu dolu, her anını o anda yaşamak ve hayallerinizi arzuya dönüştürmek isteyenlerin ellerinde bulundurması gereken bir kitap...”
Dilşat YAZICI, Nevşehir: “Hayata farklı bir açıdan bakmamı sağladığınız için teşekkür ediyorum.”
Amine EREN, Diyarbakır: “Hayatımdan bıkmışken, güzel düşünmek bir yana, düşünmeyi dahi unutmuşken bu kitabı okudum. Şimdi ise inanılmaz bir heyecan ve coşku var içimde. Beynim yapacağım işlerle dolu. Artık hayata bakarken bir kuru çiçekte bile güzellik buluyorum. Böyle bir kitabı yazdığınız için size teşekkür ediyorum.”
Servet ŞENOL, Kırşehir: “Hayatımın akışını değiştirdiniz. Bu kitapla kendimi daha mutlu hissediyorum. ... Diliniz çok açık ve anlaşılır. Kitabı her okumamda içimde büyük bir heyecan ve mutluluk duyuyorum. Çıkardığınız bütün kitapları heyecanla ve büyük bir zevkle okuyacağım.”
Arif ALATAŞ, İstanbul: “Hayatınızdaki deneyimleri kitaba yansıtmanız çok güzel olmuş. Üniversite sınavını kazanamamam nedeniyle bir boşluk içerisinde hissediyordum. Bu kitap sayesinde kendime geldim ve yeniden sınava hazırlanıyorum. ”
Selim GÜZEL, Düzce : “Hemen hemen her kesimden insanların özelikle de orta ve yükseköğretim çağındaki genç beyinlerin istifadesine bu kitabı sunmanız hem geleceğimiz adına hem de Türkiye adına çok yararlı olacaktır. Akıcı, sıkılmadan ve bir seferde okunacak kadar zevkli olan bu kitabın gençlerimizi en doğru şekilde motive etmesi takdire değerdir. Şimdiye kadar okuduğum kişisel gelişim kitaplarının en mükemmeli diyebilirim. ”
Emre URASOĞLU, Adana: “Henüz lisede okuyan bir öğrenci olduğum halde mükemmel derece yardımcı oldu. Tam üç kez okudum. Okula, derslere ve kısacası hayata bakış açımı değiştirdi. Kalıcı öğrenmeyle ilgili bir kitap hazırlamanızı tavsiye ediyorum. Tavsiye ettiğim tek kitap Düşün ve Başar oldu.”
Nuray ATEŞ, Bayburt: “Her satırını okumaktan zevk aldığım bir eser. Bireyleri içinde bulundukları çıkmazdan ve yalnız karardan kurtaran eşsiz bir yapıt. Bu kitapla birlikte hayatımın değiştiğini söyleyebilirim. Artık bir amacım var. Tekrar üniversiteyi kazanacağıma inanıyorum ve iyi bir yazar olmak istiyorum. Şu an Türkiye’nin içinde bulunduğu durum nedeniyle bir çok arkadaşım umutsuz ve bunalımın içerisindeler. Bunlara yardımcı olacak yeni yayınlarınızı bekliyoruz.”
Zeynep AKMAN, Ankara: “Hiç sıkılmadan zevkle okudum. Hatta kısa kısa notlar alarak okuduğum ilk kitap. Bu kitabı okuduktan sonra hayatımda çok şeyin değiştiğini fark ettim. Artık her şeye daha sevecen ve daha ılımlı bakabiliyorum. ”
Gülden TOPÇU, İzmir: “Hiçbir şey yapamamak ve hiçbir şey başaramamak ne kadar üzücü. Hayatımla ilgili kararlar almaya başladığımda eseriniz çıktı karşıma. Maddi ve manevi olumsuzluklar hayal dünyamı karartsa da yine de umutsuz değilim. Biliyorum ki hiçbir şey için geç değil.”
Osman AÇIKÖZ, Kayseri: “İçimde olup da yıllarca fark edemediğim hazinenin varlığını bu kitapta öğrendim. Artık bedenimin acizliğiyle değil, ruhumun yüceliğiyle hareket ediyorum. Bu kitapla hislerimin bahçesine kökleri sapasağlam yeni ağaçlar eklediğiniz için teşekkürlerimi bir borç biliyorum.”
Birgül BOZYEL, Muş: “İleride rehber öğretmen olmak istiyorum. Bunun için de kişisel gelişim kitapları okuyorum. … Sizin kitaplarınızı arkadaşlarıma da öneriyorum. Onlar da beğenerek okuyorlar. Kitabınızın anlatımı çok güzel. … Sizden Muşta seminer vermenizi rica ediyorum. Ayrıca çıkaracağınız eserleri de merakla bekliyoruz.”
Tuğba CANBAZ, Eskişehir: “İlk başta kitabınızı ağır gördüm. Ama okudukça ne kadar sade, akıcı ve çekici olduğunu anladım. ... Bu kitabı okumadan önceki hayatımı boşa sayarak hayat defterimde yeni bir sayfa açıyorum. ”
Volkan SELÇUK, Muğla: “İlk başta size küs ve kırgın olduğumu söylemek isterim. Küs olmamın nedeni bu kitap yüzünden uykusuz geceler geçirmem. Kırgınlığımın nedeni ise neden bu kitabı daha erken yazmadığınızdır. Bu kitabı okuyunca içimde sönmüş olan ateş tekrardan canlandı. ”
Dilek ADALI, İzmir: “İnanın bu 4. Okuyuşum ve 14 defa daha okumaya hazırım. Her okuyuşumda hedefime biraz daha yaklaştığımı hissediyorum. Kitabınızı herkesin okumasını isterim.”
Yasin ÖZCAN, Ankara: “İnsanlara bir şeyler yapmayı sağlıyor. Beni şahsen bayağı etkiledi.”
Nursel GÜMÜŞ, Samsun: “İnsanların mutluluklarının en önemli nedenlerinden biri kendine güvendir. Ben bu kitapla kendime güveni öğrendim diyebilirim. Sosyal çevre ile daha rahat ilişkiler kurmamı sağladı. İnsanları daha çok sevebilmeyi öğrendim. Kitap sayesinde daha pozitif bir hayatı kazandım. ”
Elif KAYA, Ankara: “Kendime ait olmayan bir kitabı zevkle okuyamayacağımı düşünerek başkalarından kitap almazdım. Evde okuyacağım pek fazla kitap kalmayınca kuzenimin kitaplarından Düşün ve Başar içinde olmak üzere bir çok kitabı okumak için aldım. Eve geldiğimde önce Düşün ve Başar’dan başladım. Hiç bu kadar heyecanlanmamıştım. Aslında içimde adını bilmediğim bir şeyler vardı. Korkuyla yaklaştığım ve bir türlü cesaret edip de adım atamadığım bir yol da vardı. Sizin o muhteşem kitabınız sayesinde içimdeki heyecanın, coşkunun adını buldum ve inşallah yılmadan, yıkılmadan başlattığım değişimin doğru yolunu da. Gerçekten Allah’ın yarattığı her şey güzel, her şey anlamlı, düzenli, tatlı… Ben o’nu çok seviyorum. ”
Cemile ÖZBİLEN İzmir: “Kişileri motive eden, geliştiren ve harika dünyalara alıp giden eserler dikkatimi hep çekmiştir. İzmir’deki kitap fuarında tanıştığım “Düşün ve Başar” adlı eserinizi aldığım için çok mutluyum. Çünkü istediğim bütün özelliklere sahip bir kitap. Arkadaşımda olan Ruhsal Zeka adlı eserinizi de en yakın zamanda okumak için sabırsızlanıyorum. Aklınıza, elinize sağlık. Saygı ve sevgilerimi sunarım. ”
Nagihan SARIKAYA, İzmit: “Kişisel gelişim kitaplarını bir tarafa, Düşün ve Başarı bir tarafa koymak gerekir. Kendi anılarınız ve çevrenizden alıntılarınız coşku ve teşvik uyandırıyor.”
Serkan ÇELİK, Isparta: “Kişisel gelişim tarzındaki kitapların hepsini sıkıcı bulurdum: Ta ki Düşün ve Başarı okuyuncaya kadar. Bu kitap tam bizim dilimizle yazılmış. Bilimsel bir kitap gibi içerikli, bir roman gibi akıcı bir dilde yazılmış.”
Hediye ERGÜNYER Bursa: “Kitaba başladığımda daha bitirmeden kendimde bazı değişiklikler olduğunu fark ettim. ”
Volkan TÜRKAY, Bursa: “Kitabı bir kişisel gelişim uzmanının tavsiyesi ile aldım. Beni hayata yeniden bağladı diyebilirim. Kişisel gelişim kitaplarını okumam için beni neredeyse coşturdu. Kitabı tanıdığım herkese tavsiye ediyorum. Kitap okumayan arkadaşlarım dahi iki defa okudular. Bu olaya kendileri bile inanamadılar. Bu kitap benim için apayrı ve elimin altında olmadığında huzursuz oluyorum.”
Meltem DURAN, Eskişehir: “Kitabı herkesin okumasını isterim. İnsanları teşvik ediyor, cesaretlendiriyorsunuz. Ben geçen saatlerime üzülen bir insanım. Çevreme nasıl faydalı olurum diye her zaman düşünmüşümdür. … Kitabınızda, biz insanların ulaşılmaz sandığımız şeyleri nasıl kolalaştıracağımızı çok güzel bir şekilde anlatmışsınız. Ben de Türk Milletine, uyan artık, ayağa kalkma zamanıdır diyorum. ”
Hafize ÖZKUL, Ankara: “Kitabı okuduktan sonra hayatımda çok değişimler oldu. Kendime güvenim yoktu; cesaretsiz ve umutsuzdum. Her şeye boş bakıyordum. Galiba yaşarken ölmüştüm. Fakat kitabı elime aldığımda her şey değişti. Verdiğiniz örnekler bir harika. Tüm kalbimle inanıyorum. Yazdıklarınız tereddütsüz okunuyor.”
Veli ERDAŞ, Osmaniye: “Kitabı okulumuzda düzenlenen bir seminer sayesinde tanıdım. Çok ama çok beğendim. Kitabı okuduktan sonra sanki içimde bir şeyler yeniden doğuyor; bana çok güçlü olduğumu, bundan sonra hiçbir şeyin beni tutamayacağını söylüyordu.”
Nurdan ÇAKAR, Bilecik: “Kitabı okumadan önce karamsar, içe dönük bir insandım. Kalabalıktan kaçan, konuşmaktan çekinen bir kişiydim. Kitabınız sayesinde konuşmak çok zevk verici oldu. Daha başarılı olmak için fikirler üretmeye başladım. Şu anada kadar çok kitap okudum; fakat hiç biri beni bu kadar etkilemedi. Bu kitap sayesinde kendimi daha iyi tanıdım; hatalarımı gördüm. Kitabı okudukça çok hareketli biri oldum. Üzerimdeki değişiklikleri çevrem ve ailem 15 gün içerisinde fark etti. Başarmak için beklemenin anlamsız olduğunu anladım. Bu kitabın benim için tarif edilemez bir hediye olduğunu söyleyebilirim. Bizlere yeniden daha farklı kitaplarınızla okuma heyecanımızı hızlandırmanızı bekliyorum. ”
Bilal GÜNAY, İstanbul: “Kitabı okumaya başladığım andan itibaren içimdeki güçlerin farkına vardım. Bu kitabı okuduğumu gören arkadaşlarım kitabı okumak için sıraya geçti. Önüme gelen herkese bu kitabı öneriyorum. Bu konuda yazılan diğer kitaplardan çok büyük bir farkı var. Olaylar inançlarımızla bağlantılı olarak anlatılmış; dini kaynaklara yer verilmiş. Bu da kitabın en güzel yanlarından. Sıradaki kitabınızı sabırsızlıkla bekliyorum. ”
Cihan DURMUŞ, Konya: “Kitabı okumaya başladığımda kendimde acayip şeyler hissediyordum. Biraz geç kaldığımın farkına vardım. Sınav öncesinde okumak isterdim.”
Öznur KARAMAN, İstanbul: “Kitabın anlatımını çok beğendim. Başarı konusunda başka kitaplar hazırlayabilirsiniz ve kasetlere okuyabilirsiniz. Başka kitaplarınızın çıktığından da haberdar olmak istiyorum. ”
Feride TİRİTOĞLU, Ankara: “Kitabın genelinde var olan heyecan ve enerji bazı bölümlerinde çok yoğunlaşıyor. Bu durum bir okuyucu olarak kitaptan çok zevk almamı sağladı.”
Kevser ŞÖLEN, Ankara: “Kitabın hayatım üzerinde çok büyük etkisini gördüm. Kendimi hiç bir zaman bu kitabı okuyana dek değerli bir varlık olarak görmüyordum. ”
Ali ABAYLI, Mersin: “Kitabın hemen her sayfasında 5-10 satır altını çizdiğim yerler olmuştur. Benim nazarımda bu kitabın her sayfası altın değerindedir.”
Filiz ARSLAN, İstanbul: “Kitabın içeriği inanılmaz teşvik edici ve etkileyici. Hayatın tüm olumsuzlukları düşünülüp, olumlu yaklaşımlarla değiştirilmiş. Böylece tavsiyeler uygulandığında kişi öncekinden daha mutlu ve hayata bağlanmış şekilde devam ediyor yaşantısına. Kitaptan sonra hayata daha pozitif bakmaya başladım; böylece daha mutlu ve huzurluyum. ”
Mehmet ÇELİK, Konya: “Kitabın kendi akıcılığı hariç, o insanı motive eden, o insana heyecan veren içeriği o denli etkileyici ki, okumayı sevmeyen insanların bile kitabı okuduklarına ve heyecanla bitirdiklerine şahit oldum. ”
Said ADAK, Afyon: “Kitabınız elden ele dolaşmakta. Kitabınızdaki metodlar ve okuyucuya sunuş şekli o kadar güzel ki, uygulamaya değer.”
Suat Mert ARSLAN, Canakkale: “Kitabınız gerçekten çok etkileyici. Büyük bir coşkuyla okuduğum ilk kitaplardan biri. Eseriniz elimden düşmeyen bir cep kitabı haline geldi.”

Ertuğrul KABA, Alanya: “Kitabınız insanların hayata bakışlarını pozitif yönde etkiliyor. Bu kitabı özellikle genç yaşımda okuduğum için kendimi şanslı hissediyorum.”
Orhan KARAMANLI, Ankara: “ Kitabınız insanların kendi iç ve toplumsal sorunlarına ayna tutan ve bunlara anlaşılır ve makul çözümler sunan, büyük bir özveriyle hazırlanmış, başarmak isteyen her insanın kitaplığında bulunması gereken türden bir kitap. Bu kitabı okurken her satırda, her sayfada, her bölümde durup kendime sordum: ‘Ben niye başaramayayım?’”
Hatice ÖNDER, Rize: “Kitabınız şimdiye kadar okuduğum kitapların en güzeli diyebilirim. Şimdiye kadar bu tecrübelerinizden yoksun kaldığım için üzgünüm. Diğer eserlerinizi de sabırsızlıkla bekliyorum.”
Havva TOPÖZLÜ Burdur: “Kitabınız tek kelimeyle harikaydı. Okuyucuyu çok iyi teşvik ediyor. Kafasındaki bütün olumsuz düşünceleri siliyor. Yepyeni, güçlü, cesaretli, özgüvene sahip bir insan oluşuyor. Başarı hakkında okuduğum en güzel eser diyebilirim. Adeta sihirli bir değnek değmiş gibiydi. Teşekkürler size ve sizin eserinize. Ayrıca “Güzel Konuşma ve Etkili İletişim” konulu kitabınızı da bekliyoruz.”
Göksel İRİŞ, Konya : “Kitabınız, arkadaşların da dediği gibi tek kelimeyle muhteşem. Bu kitap inşallah benim başarımın vesilesi olacak. Üniversite sınavını kazandığım 1999 yılında beni bu kitapla tanıştırmayanlara kızıyorum. Evrenin Sahibi yolunuzu açık etsin. ”
Gözde İnci KILIÇLIOĞLU, Bursa: “Kitabınız, uzun zamandır okuduğum kitapların en etkilisi ve teşvik edicisiydi. Beni resmen ders çalışmaya ve hedefe doğru itti. Doğrusu böyle etkileyici bir kitabı kimsenin yazabileceğini düşünmüyordum. Sizden bir de mutluluğu yakalamanın yollarıyla ilgili bir kitap yazmanızı istiyorum. ”
Ayşe TOPÇUERİ Adana: “Kitabınıza olan hayranlığımı bu bir kaç satıra sığdıramam. Sizin gibi insanlar var oldukça, bizim gibi gençler ziyan olmaz… Bir insan nasıl olur da Rabbini bu kadar güzel anlatabilir. İnanın bu kitapla, gafil insanların içine akıttığınız Rabb sevgisini daha iyi kimse akıtamazdı o küçücük kalplere. Bu kitabı okuyan arkadaşımdaki fikir değişikliklerini görerek bu kadar emin konuşuyorum. ”
Nazlı SOYTÜRK, İstanbul: “Kitabınızda hem dünden, hem bugünden ve hem de yarından en güzel şekilde nasıl yararlanacağımızı anlatmışsınız. Her zamanı iyi değerlendirmek çok işime yaradı. Bu kitap bende inanılmaz coşkular uyandırdı ve artık kendime çok güveniyorum. Ben şunu anladım: 1. Olmamam için hiçbir sebep yok. Ancak ben diğerlerinden şanslıyım çünkü 15 yaşımda böyle bir yazarla ve kitabıyla tanıştım. Hayatıma bir çok şey katacağına inanıyorum. Saygılarımla”
Münevver YILMAZ, Kocaeli: “Kitabınızda mükemmel bir coşku, içtenlik ve ikna dikkat çekiyor. Kitabınızın yarısına geldiğimde onu benden sonra okumak için beş kişi sıraya girmişti. ... Bir çok sayfanızı ruhumun derinliklerinde duyarak, kalbim çarparak okudum. ”
Safiye GEÇİCİ, Nevşehir: “Kitabınızdan çok şey öğrendim ve şu andan itibaren mazeretlerimi engel saymayacağım.”
Deniz KILIÇDOĞAN, Kırıkkale: “Kitabınızı beş günde bitirdim. Değişip değişmediğim hakkında bir şey söyleyemem; ama gerçeklerle yüzleşip bunların mazeret olduğunu kabullenebildim.”
Ümmüs KAÇMAZ, Adana : “Kitabınızı bir arkadaşım sayesinde okudum. Önce okumakta tereddüt etmiş; herhangi bir gelişim kitabı diyerek, sayfalarını karıştırmadan ders çalıştığım masamın üzerine bırakmıştım. Test çözüyordum. Mola verdiğimde, kitaba öylesine bakayım dedim. Bakış o bakıştı ve kitabı bir türlü bırakamadan okudum. Anladım ki başlangıçta önyargılı yaklaşmışım. Kitabınızla tanıştığıma memnun oldum.”
Serpil ÖZKALPAK, Ordu: “Kitabınızı bir tanıdığımıza sizi ve eserinizi tanımadan hediye ettim. Kitabı okuduktan sonra bana döndü; kitabın çok güzel olduğunu söyleyerek benim de okumamı önerdi. Kitabınızın ilk 60 sayfasını okuduktan sonra kitabınızın benim de kitaplığımda olması gerektiğine karar verdim. Okurken notlar alırım; fakat hiçbir kitaptan bu kadar çok not almamıştım. Ben karamsar ve en küçük engelde pes eden bir insanım. Kitabınız sayesinde yeniden kendime geldim.”
Ali Ercan AKSEKİ , Şanlıurfa : “Kitabınızı çok etkileyici ve teşvik edici buldum.”
Ahmet DALGA, Erzurum: “Kitabınızı çok faydalı buldum. Herkese tavsiye edeceğim... İnsanın kendini keşfetmesi müthiş bir şey.”
Mustafa KÖKÜLLÜOĞLU, Giresun: “Kitabınızı doktorum vasıtasıyla tanıdım. Çok mükemmel bir eser bu kitabınız.”
Nermin KESİCİ, Gaziantep: “Kitabınızı insanları başarıya ulaşmada en büyük araç olarak görüyorum. Artık daha sağlıklı düşünüyor; bir dakikanın bile kıymetini anlıyor oldum.”
Ferhat KOPARAN, İzmir: “Kitabınızı kendi kişisel gelişimim için rasgele aldım. Çok şükür ki almışım. Hayatım birden farklılaştı. Artık o eski ben, ben değilim.”
Nesrin GÜLTEKİN, Bursa: “Kitabınızı kitapçının tavsiyesi üzerine aldım. Akıcı ve etkileyici bir kitap. Yüksek lisansın artık hedefim olmasında destek oldunuz.”
Halime ATAKLI, İstanbul: “Kitabınızı okuduğumda aynada kendimi görür gibi oldum. Yıllar önce şimdiki hayatımı asla tahmin ve hayal edemezdim. ... Şimdi şükretmekle beraber çalışmaya devam ediyorum. Geri dönüş yok; çünkü gemileri çoktan yaktım.”
Selma AVCI, Rize: “Kitabınızı okuduğumda içimi tarifsiz duygular kapladı. Öyle rahatladım ki sanki başka bir insan oldum. Kitabınızın elime geçmesi şans eseri oldu. ... Hayatımda okuduğum en güzel kitap diyebilirim. Kaybolur diye korkuyorum ve sizi içten kutluyorum.”
Derya BAYRAKTAR, Adana: “Kitabınızı okuduktan sonra çok önemli değerler kazandığımı gördüm. En önemlisi ellerimi kelepçeleyen ön yargılarımdan kurtuldum. ... Kitabınız bir türkü kadar güzeldi. Beni bana kazandırdığınız için size sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”
Nihal ATASOY, Manisa: “Kitabınızı okuduktan sonra en büyük eksikliğim olan hedef belirlemeyi gerçekleştirdim ve ardından girişimlere başladım. ”
Hüseyin ULUTANKUT, Adana: “Kitabınızı okuduktan sonra hayatımda bir çok değişiklik yaptım. Kendime güvenim arttı ve geleceği düşünmeye başladım. ”
Hamza YÜCEL, Niğde: “Kitabınızı okuduktan sonra kendime olan güvenimi arttırdım ve hedefimi kesin ve net olarak belirledim. ”
Yeliz BALCIOĞLU, İstanbul: “Kitabınızı okuduktan sonra şimdiye kadar zamanımı bilinçsizce harcadığımın farkına vardım. Çünkü bu güne kadar bana iyi ya da kötü hiçbir öğüt verilmemişti. Kimse tarafından da yönlendirilmemiştim. Ama artık siz varsınız. O çok büyük eserleriniz var. Diğer kitaplarınızı sabırsızlıkla bekliyorum ve buna içtenlikle inanmanızı diliyorum. ”
Ali YURDAGÜL İzmit: “Kitabınızı okuduktan sonra, istediğim yöntemleri bulmak için kafamda çok fazla fikir oluştu. Şu an bu fikirleri hayatıma yansıtmaya başladım. Kitabınızı okurken bir an bile sıkılmadım.”
Semra TÜRKMEN, İstanbul: “Kitabınızı okumama vesile olan Cemil Tokpınar beye teşekkür ediyorum. ... Kitabınızı okurken ölü olan yaşama sevincim dirildi, yeniden hayat buldum. Artık geleceğe karamsar bakmıyorum. Büyük haz alarak okuduğum kitabınızı tekrar tekrar okumak istiyorum. Diğer kitaplarınızın da hemen basılmasını temenni ediyorum.”
Ayşegül AKSU, İstanbul: “Kitabınızı okumaya başladığımda, böyle bir sonuç alacağımı tahmin etmemiştim. Artık 24 saatimi daha iyi kullanıyorum.  İşlerim bu kadar kolay olmamıştı.”
Kemal YAMAN Bursa: “Kitabınızı Özlem FM radyosundaki spikerin üniversiteye hazırlananlara önermesiyle tanıdım. Kitabı okuduğumda zihnimde öyle çağrışımlar oluştu ki anlatamam. Kitabın yarısına bile gelmeden bütün arkadaşlarımı aradım ve çözümün bu kitapta olduğunu anlattım. Kimileri zamanım yok, okuyamam dedi; ama okuyanlar streslerini yendiklerini ve hayata pozitif baktıklarını söylediler.”
Abdullah Han DURAK, İstanbul : “Kitabınızı sayfalarca not aldım desem inanır mısınız…Kitabınıza çok değer verdim ve okurken 5-10 yıl sonra Muhammed Bozdağ serisi oluşabileceğini düşündüm.”
Perihan YILMAZ, İzmir: “Kitabınızı tam ihtiyacım olduğunda Allah karşıma çıkardı. İnsanın kendini çok güçlü olduğuna inandırıcı bir üsluba sahipsiniz. ”
Ömer ERTAŞ, Van: “Kitabınızı üç kez okudum. Her okuyuşumda ruhumu derinden etkileyen heyecanlar yaşadım. Gerçekten mükemmel diyebileceğim eserler üretip yeteneklerimizi keşfetmemize yardımcı oluyorsunuz.”
Serap ARSLAN, Manisa: “Kitabınızın okuyan herkesi başarısızlıktan başarılara, umutsuzluktan mutluluğa erdireceğini düşünüyorum. … Aynı zamanda insanın ruh dünyasını çok iyi gözlemlemişsiniz; beni benden daha iyi tarif etmişsiniz. Kitabı okumadan önce, kitapla ilgili değerlendirmeleri çok abartılı bulmuştum; ama okuyunca bu övgülerin yetersiz olduğunu düşündüm. ”
Sevcan KAYABAŞI, İstanbul: “Kitap bir içimlik su gibi geldi bana. Yol boyu sahrada güneşin en kızgın halinden gecenin ay ışığının serinliğine aldı götürdü beni. Kitabı her okuyuşumda yüreğime üfül üfül bir rüzgar esti. Bir yağmur boşandı başımdan aşağıya... Bu kitap kendim kadar yakınlaştı bana. Onu sım sıkı tuttuğum günler oldu. Hele okula götürdüğümde gözüm hep onun üzerindeydi.”
Yasemin BAĞCI, Denizli: “Kitap çok etkileyici ve de teşvik edici. Bence insan her şeyden önce düşüncelerine sahip çıkmayı ve onları yönlendirmeyi öğrenmelidir. ”
Mustafa YILDIRIM, Antalya: “Kitap çok güzel hazırlanmış. Bazı yerlerini tekrar okumak gerekiyor. Sanki bir başucu kitabı gibi. Eleştirme gücüne sahip değilim. Bazı yerlerinde ümidimizi arttırırken, bazı yerlerinde razı ol der gibi algıladım. Bu algılara neyin neden olduğunu anlayabilmiş değilim; yalnız diğer yerler iyi… Tabii ben kendime yarayan yeri alıp işe devam ederim. Sağlık ve Mutlulukla yeni eserlerinizi bekliyorum.”
M. Cemil AĞIRMAN, Erzurum: “Kitap çok teşvik edici bir yapıya sahip. Bu kitabı okuduktan sonra yeni bir dünyanın içine girmiş gibi hissettim. ”
Serdar ÇETİNKAYA, Eskişehir: “Kitap güzel ve coşkulu olduğu kadar sistematik de.  Akıl ve duygu kol kola. Yaklaşımlar hoş, bir de bizden olan birinin bu güzel çalışması Türk insanı olarak beni onurlandırdı. Şu kriz ortamında yeniden umutlandık. ”
Duygu USTA, İstanbul: “Kitap harikaydı. Okurken zevk aldım"
Kadriye AYSEL, İstanbul: “Kitap sayesinde hayatım daha da güzelleşti. Yeni çıkacak kitaplarınızı ümitle bekliyorum.”
Ali ŞİMŞEK, Kayseri: “Kitap tam anlamıyla muhteşem; okuyucuyu sıkmıyor, gayet akıcı ve aynı zamanda teşvik edici. Kitabı bir günde ve bir okuyuşta bitirdim. Hayatımda hiç bu kadar heyecanlanmamıştım. Daha önce, kitapta anlatılan olumsuzluklara sahiptim, şimdi kendimi yeniden keşfettim. Sanki yeniden doğmuş gibiyim. Kitabınızı devamlı yanımda taşıyorum. Herkese tavsiye ediyorum. İstiyorum ki bu kitaba herkes ulaşsın; hayatındaki olumsuzlukları değiştirsin. Diğer eserlerinizi dört gözle bekliyorum.”
Bekir NAHNİK, Hatay: “Kitap, benim içimde olan ve içimde olması gereken duyguları dışarıya çıkararak başarı gözüne alışmayı sağladı. ”
Sema ALABAY, Kayseri: “Kitapla ilk defa bir arkadaş vasıtasıyla tanıştım. … Kitabınız düşüncelerimi gerçekleştirme yolunda bana cesaret verdi.”
Mustafa ZİKZİLAN, Kayseri: “Kitapta insanı hayata bağlayacak her şey mevcut diyebilirim. Bu kitap önümdeki dikenli hayatta bana bir köprü oldu.”
Mustafa EMİR, Gaziantep: “Kitaptan önce düştüğüm karamsarlığın pençesinden sayenizde kurtuldum ve ilk defa düşündüklerimi yazma kararına vardım.”
Elif ÇALIBAŞI, Bursa: “Muhteşem bir kitap. Beni değiştirdiğine inanıyorum. Üzerimde çok farklı bir etkileşim hissediyorum. Bu kitaplarla buluştuğum için çok şanslıyım.”
Nurten TEKELİ, Mersin: “Muhteşem kitabınızı büyük bir zevkle okudum. Kişisel gelişim kitapları arasında bence değeri biçilmez bir kitap. Ben azimli bir insanım ve şöyle dua ediyorum: ‘Allahım bana Mehmet Akif Ersoy gibi şair olmayı, Muhammed Bozdağ gibi yazar olmayı nasip eyle.’”
Mehmet Emin ÖĞÜTVERİCİ, Ankara: “Mutluluk, sevgi ve başarı gibi mesajları bu kadar güzel bir şekilde sunmanızı kelimeler anlatmakta aciz kalıyor. Bu coşkuyu, bu sevgiyi balta girmemiş ormanlarda hiç bir dilden anlamayanlara kadar ulaştırmanızı çok istiyorum. ”
Yadigar ÇAN Denizli: “Okuduğum en sistemli başarı kitabı ve tek kelimeyle muhteşem. İnsanı sıkmayan, akıcı bir anlatımı var. Ben bu kitapla, gerçekten istemeden olmayacağını anladım ve Kaderimi suçlamaktan vazgeçtim.”
Mustafa GÖR, Ordu: “Okuduğum kişisel gelişim kitaplarından –yabancı yazarlara ait olanlar da dahil olmak üzere- kitabınız çok farklı ve etkili. Adeta kitabınız diğer eserleri içerik, akıcılık, üslup, coşku ve manevi değerleri saptırmamak bakımlarından aşmış bir kitap. Yeni çıkacak eserlerinizi bekliyoruz ve Türkiye’ye Düşün ve Başar’ı kazandırdığınız için sizi kutluyorum. ”
Hatice ÇİFTÇİ, İzmir: “Önceden ilk okul mezunu olmak beni çok eziyordu. Bilgili ve başarılı olmayı sadece diplomada sanıyordum. Okuma imkanım olmadığı için artık hayatımın hep monoton geçeceğini sanıyordum. Oysa hayat okulundan ders alamayana okul hayatı ne yapsın. Sonunda karar verdim: Ben de evimi okul haline getireceğim ve kendimi en iyi şekilde eğiteceğim.”
Hüseyin KURT Denizli: “Özgüvenini büyük ölçüde yitirmiş olan Türk toplumu için çok gerekli olan ve bence herkesin kitaplığında olması gereken bir kitap.”
Hediye YILMAZ, Konya: “Ruhsal Zeka alanında ilk sırayı alan bir kitaptır. İnsan isteyince Allah’ın da vereceğini örneklerle ve her seviyeden insanın anlayacağı akıcı bir dille anlatmış olması kitabın değerini arttırmıştır. Kitabınızı sınıfımdaki arkadaşlarıma da okutmaya çalışacağım.”
Aytek ÇOBAN, İzmir: “Ruhsal Zekada kendimi tanıdım. Düşün ve Başar’da ise adresimin başarı olduğunu öğrendim.”
Süleyman BAYKARA, Batman: “Sizi tebrik ediyorum. Gerçekten muhteşem bir eser, insana coşku verecek bir eser, tekrar tekrar okumaya değer bir eser, içerik olarak çok derin, fakat çok akıcı, cümle kuruşunuz da mükemmel. ”
Canan KÖMEÇOĞLU, Kocaeli: “Sizin gibi insanlara ve böyle eserlere çok ama çok ihtiyacımız var. Keşke imkanım olsaydı da bu kitabı okuma bilen herkese birer tane verebilseydim. Düşün ve Başar’ı okuduktan sonra hayatımda ve düşüncelerimde çok olumlu değişiklikler oldu. Bir insan hiç tanımadığı ve kendisinden binlerce km uzakta olan birisine nasıl bu kadar minnettar olabiliyor, bilmiyorum. Size gerçekten çok teşekkür ediyorum. Allah sizden razı olsun.”
Ali Rıza KÖRKÜN, İstanbul: “Sizin kitabınız insanı başarı konusunda doğru yönde ilerlemesini sağlayacak konsantre bilgilerle dolu. Mükemmel bir sentez ve yoruma sahip. Bu muhteşem kitabınız aynı zamanda çok etkileyici.”
Vahap ASLAN, Malatya: “Sizin kitabınızı kitapçı bir dostumda gördüğümde fazla ilgimi çekmemiş; sıradan başarı kitaplarından birisi diye düşünmüştüm…. Kitabı aldığım ilk gün yarısını, diğer ikinci gün tamamını okumuştum. Daha önce de başarı üzerine kitaplar okumuştum. Ama sizinki gerçekten diğerlerinden bir çok yönden farklıydı.”
Nur Sema KAYA, Kütahya: “Süper ve insana doping veren bir kitap. Farkında olmadığım yeteneklerimi, düşüncelerimi su yüzüne çıkardı. Aradığım bir çok surunun da cevabını buldum. Yeni kitaplarınızı heyecanla bekliyorum. ”
Ayşen UZUN, Aydın : “Şimdi hayata bambaşka bir bakış açısıyla bakmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu kitabın mükemmel bir yazarın elinden çıkmış bir şaheser olduğunu söyleyebilirim. ”
Adile BAL, Manisa: “Şimdiye kadar okuduğum başarı kitaplarında verim alamadığım için aynı durumun sizin kitaplarınızda da gerçekleşeceğini düşündüm. Fakat kitaba başlayınca düşüncelerim değişti. Sayfalar ilerledikçe zevk almaya ve coşkulara kapılmaya başladım. Bu coşkulu halimin devamı için kitabınızı birkaç kez daha okumaya çalışacağım. ”
Enise ÖNEL, Erzincan: “Şimdiye kadar Üstad Necip Fazıl’ın kitaplarından başka hiçbir kitabı okumakta bu kadar isabetli davrandığımı hatırlamıyorum. Kitabınızı okuduktan sonra, sıkıntılarım gözümde birden küçülüverdi. Bu güne kadar kendimi hiç bu kadar dinamik hissetmemiştim.”
Şahin ŞAHİN, Samsun: “Şu an bunları size vatani görevimi yapmakta iken yazıyorum. Kitabınızdan o kadar etkilendim ki anlatamam. Şu an inanılmaz duygular içerisindeyim. Gerçekten tek kelimeyle muhteşem bir kitap. Bu zamana kadar hiç bu kadar farklı bir kitapla karşılaşmamıştım. Kitabınızı hemen nişanlıma da telefonla tavsiye ettim.”
Semanur ERDEM, Trabzon : “Şu ana kadar okuduklarımdan hiçbiri beni sizin kitabınız kadar etkilemedi. Size çok teşekkür ediyorum. Kitabınız sayesinde titredim ve kendime geldim. ”
Mehmet KIZILOĞLU, Denizli: “Şu anada kadar hiç sıkılmadan okuduğum tek kitaptı. Kitabın akıcılığı, insanı coşturması ve teşvik etmesi yönüyle inanılmaz bir eser. Ben şu anda üniversiteye hazırlanıyorum. Kitabı okuduktan sonra yaz tatilinde 42-45 derece sıcaklıkta hiç sıkılmadan ders çalışabiliyorum. Gerçekten de büyük ilerleme kaydettiğimi zannediyorum. ”
Ece SAY, Denizli: “Şu anada kadar hiçbir kitap beni bu kadar heyecanlandırıp hedeflerim ve ideallerim hakkında kesin kararlar vermemi sağlayamamıştı. Kitabınızı okuduktan sonra kararsızlık içinde yüzen kimliğimden kurtuldum. Faydalı olacak bu tür eserlerinizi sınırlamayın. Nice gençler böyle gerçekten faydalı olarak eserleri arıyorlar. ”
Gürsoy BALO, Manisa: “Şu anda asker olduğum halde böyle bir kitabı 1,5 günde bitirebilmem sayıyorum kitap hakkındaki en açık değerlendirmem olur.”
Adem YILDIRIM, Eskişehir: “Şu anda saat 1,30 ve ben 3 saat boyunca okumuşum. Sabah kalktığımda her şey bambaşka olacak.”
Yasemin ÇAKMAK, İstanbul: “Tam üniversite sınavını kaybetmiş, her şeyden vazgeçmişken, sizin kitabınızı buldum. Bu kitabı okuduktan sonra kendimde meydana gelen değişimleri size nasıl anlatabileceğimi bilemiyorum. … Belki bilmek istersiniz; tekrardan üniversite sınavına hazırlanmaya başladım.”
Ömer Muharrem ÇİFTÇİ, Konya: “Tavsiye üzerine alıp okuduğum mükemmel bir kitap. Her yaştan ve kesimden insanların tekrar tekrar okuyabilecekleri kaynak bir kitap.”
Mustafa KALAYCI, Kütahya: “Tespitleriniz harika. Sizinle ve kitaplarınızla daha önce tanışsaydım şu anda daha farklı birisi olurdum.”
Nuray GÜNEŞ Eskişehir: “Tüm samimiyetimle söylüyorum ki bu kitap çok güzel. Beni gerçekten çoğu konuda değiştirdi.”
Davut POLAT, İstanbul: “Üniversitedeki arkadaşlar benden çok öndeydiler. Kalitesiz okuldan geldim diye mazeretlerin arkasına sığınıyordum, ta ki bu kitabı okuyana kadar. Bu kitap bana yaptığım işe odaklanmayı, yani şimdiyi yaşamayı, asla mazeretlerin arkasına sığınmamayı ve elime aldığım işi kesintisiz sonuçlandırmayı öğretti.”
Süha GÜRKAN, Kayseri: “Aslında kitabı 2. Veya 3. Kez okuduğumda bu bölümü doldurmak istiyordum; ama kitap daha 1. Okumamda bende zaten var olan ama dışarıya çıkaramadığım isteklerimi, amaçlarımı gerçekleştirme arzusunu kamçıladı. Kitap sizin deyiminizle ‘güçlü’ kelimelerle anlatılacak olursa ‘harika’. Şöyle özetleyebilirim: ‘Ötelerle bu dünyaya irtibatlandırıp burada başarılı olmamızı teşvik ediyor ve bizi daha iyiler için tahrik ediyor.’ … Teşekkür ederim. ”
Nurullah BAYAR Bitlis: “Bu kitabı okumadan önce işlerimi ertelerdim ve mazeretlere sığınırdım. Hedeflerimi düşünce düzeyinde korumaya çalışırdım. Artık bu kitabı okuduktan sonra kitaptaki önerileri tek tek uyguluyorum. Benim bir sorunum toplum huzurunda kekeme oluşumdur. Kitabın cesaretle ilgili bölümünden çok etkilendim…. İnşallah bu sorunu aşacağım; zira şimdi ben kendime güveniyorum.”
Damira İBRAGİM, İstanbul: “Çalışmanızdan dolayı tebrik ederim. Harika, çok güzel, cesaret verici, ilginç, başarılı... Olumlu sıfatları çokça sayabiliriz. Yalnız öğrenmek istediğim şey, acaba yazar hayatını sürekli bu çizgiler üzerinde geçirebiliyor mu? Çünkü bir insanın değişmeden hep başarılı olmasını düşünemiyorum. Bir de kitap okunurken ve hemen okunduktan sonraki bir süre için tesirli oluyor da, bu tesirlerin kalıcı olması için ne yapmalı? Müellifle diyaloga geçmek isterdim. Türkçem zayıf olduğu için düşüncelerimi güzel iletemiyor olabilirim. Ben bir yabancı okurunuzum; 1,5 senede beri Türkiye’deyim. Böyle güzel eserler vermeye devam edin. Sağlık ve mutluluklar dilerim.”
Mehmet YÜZER, Hatay: “Eserinizi okudum ve cidden etkilendim. Keşke lise hayatımda okusaydım; daha fazla etkili olurdu.”
Mustafa YILDIRIM, Manisa: “Eserinizi okurken bazen kitap okuduğumu unutuyordum. Sanki Muhammed Bozdağ benimle konuşuyordu. O kadar etkilendim ki.. Ama biliyorum ki etkilenmek yetmez; reçetenizi alıp uygulamak şart. Bunu yapacağım Muhammed Bozdağ”
Mustafa YETİŞKİN, Denizli: “Kitabınız insana müthiş bir motivasyon sağlıyor. Benim de zaten böyle bir kitaba ihtiyacım vardı. Zaman zaman ümitsizliğe düşen insanların ilaç yerine bu kitabı okumalarını tavsiye ederim. Lise ve üniversite öğrencilerinin mutlaka okumalarını tavsiye ediyorum. ”
Cemil IŞIK, Mardin : “Kitabınızı okuduğumda, etkili yazılmış bir kitabın insan hayatını ne kadar değiştirebileceğini anladım. İnsanı sıkmadan, olumsuz sonuçlara odaklandırmadan çok olumlu, insanı tetikleyen anlatımınızla bu eseri okuyan tüm insanlarda aynı olumlu duyguları uyandıracağınıza inanıyorum.”
Gülcan KANAN, Ankara: “Okuduğum kitap beni olumsuz taraflarımı görüp olumluya doğru zihin gücümü zorladı. Çocuk Esirgeme Kurumunda mesleğimi yaparken çocuklarla tıkandığım konular olmakta. Kendimi geliştirmek amacıyla okuduğum kaynakların yabancı yazarlardan olması, kendi kültürümüzden yetişen yazarların olmasını ve bu isteğimi bu kitapta gerçekleştirdim. Okuduğum kitaplar sayesinde bir çok yönümü olumluya çevirdim.”
Gülcan KAMAN, Ankara: “Okuduğum kitap beni, olumsuz taraflarımı görüp olumluya çevirmeye zihin gücümü zorladı.”
Ufuk SELCAN, Sivas: “Sizlerin sayenizde derinlerimizdeki devi uyandırmaya öğrencilerimizden başlıyor ve böylece her gün işimi daha çok seviyorum.”
Tevfik ÖZCAN, Batman: “Şimdiye kadar kişisel gelişimle ilgili çok kitap okudum. Ama şunu itiraf edeyim ki bu kitabı okuduktan sonra ben bile kendimle gurur duymaya ve bir şeyler yapmak için kendimi mecbur hissetmeye başladım. Ruhsal Zeka kitabınız da mükemmeldi.”
Mustafa KILINÇ, Gaziantep: “Şu ana kadar okuduğum kişisel gelişim kitapları içinde en mükemmel, mükemmel yetmez; esasını ararsanız kelimelerle ifade edemem, o kadar etkileyici ve güzel işte.   Tasarladığınız diğer kitapları özlemle bekliyorum. ”
Hüyesin UMUTLU, İstanbul: “Üniversiteyi yeni bitiren her gencin mutlaka okuması gereken bir kitap. Akıcı ve sürükleyici üslubuyla adeta beni büyüledi. Gelişim kitapları arasında müstesna bir yere sahip. ”
Necip GÜVEN, Eskişehir: “Yayınlamayı düşündüğünüz kitapların yanında kitaplarınızı okuyan veya diğer çalışmalarınızı takip edip de olumlu değişim yaşayanların mektupları veya değerlendirmelerinden oluşan bir eser bu yazıların ütopik olmadığını gösterecek ve insanlar üzerindeki etkinliği arttıracaktır. ”
Tuğba ÖZER, Yozgat: “Şu an kitabınızı bitirdim ve aklımdaki bir çok problemi çözdüm. Teşvik edici, insanı harekete geçiren ve en önemlisi bana ruhsal yönden açılım sağlayan bir kitap. Kitabı okumadan önce, belirlediğim hedefler doğrultusunda bende bir kıpırdama bile yoktu. Ama şimdi hızıma kimse yetişemez. Bir defa okumama rağmen çok sevdim ve emin olabilirsiniz ki defalarca daha okuyacağım; arkadaşlarıma önereceğim ve en önemlisi bu kitabı okumaya ihtiyacı olan kişilerin okuyarak bir çok şeyi değiştirmelerinde katkım olmasına çok sevineceğim. Bu nedenle çok teşekkür ederim.”
Doç. Dr. Bahittin KAHVECİ, Rize: “Bu kitap, özellikle şu an içinde bulunduğumuz kötü şartların içinde ezilen, kimliğini ve çalışma azmini kaybetmek üzere olan insanımız için son derece faydalıdır. Başarılı çalışmalarınızdan dolayı sizi tebrik ederim.”
Şaban ONAR, Deuctschand: “İşimde çok Büyük sıkıntılara uğradım. Halen de bunları yaşıyordum. Kitabınız benim için bir kurtarıcı oldu. Adeta yeniden doğdum. Gece gündüz elimden düşmüyor. İkinci kitabınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum. Her kelimesi ve her harfi ile mükemmel bir eser. Sizi kutluyorum. ”
İrfan KARAÇİN, Kars: “Çağımızın bilgi ve gelişmeleri göz önüne alındığında şahsi gelişmeye hayli faydalı olabilecek bir eser… Herkes kapısının önünü temizlese sokaklar temiz olur derler. Halkımızın, eğitimden sorumlu yetkililerimizin  bu tür eserleri gençlerimize ders olarak okutmaları sağlanmalı… Bizler toplum olarak yaşıyoruz. Bir kişi bana ne derse çürüme başlar.”
Nurettin BOZAN, Manisa: “Kitabınızı Mart 2000-Mart 2002 tarihleri arasında iki kez okudum. Bu iki yıl arasında bir çok benzer kitap okudum. Kitabınızın ilköğretim okullarında okutulması gerektiğini düşünüyorum. İdealleri ve gelecekleri bu safhalarda   yeşeren beyinlerin izlemeleri gereken yolların nasıl olması gerektiğini bir plan içerisinde bulabilmeleri bakımından oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Kitabınızda coşkulu anlatım ve akıcı bir üslup kullanılmış; konu anlatımlarında örnekleme çok yapılarak pekiştirme ve akılda kalma amaçlanmış... Çevremdeki arkadaşlarıma kitabınızı anlattım. Posta yolu ile veya elden epeyce hediye ettim. Ruhsal Zeka kitabınızı da okudum. “Harika” diyerek haykırıyorum “Neler oluyor? Mısır tarlalarında fışkıran aydın beyinler ışık saçıyor” diyorum... Ben artık o eski ben değilim. ”
Mustafa GELENLER, Şanlıurfa : “Bu kitabı bizler için yazdığınız için Allah razı olsun diyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum.”
Ayşegül ÇITAK, Çorum: “Düşün ve Başar kitabı Ruhsal Zekaya göre daha akıcı ve anlatım bakımından daha açık geldi bana. Kendimi bu kitabı okumakla çok özel bir insan olarak görüyorum. Yeni eserlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.”
Gülay ÇAK İstanbul: “Olumsuz olayların beni kahrettiği günlerden birinde elime geçen kitabınız sayesinde rahatladım. Her şeye olumlu bakabiliyorum. Sizin de bahsettiğiniz gibi, acımızı sevince dönüştürerek ondan intikamımızı almalıyız. ”
Yasemin ÖZER, Konya: “Bu kitabı en ihtiyacım olduğu anda okuduğuma inanıyorum. Okuduktan sonra hayata daha farklı bakmaya başladım. Kitabı dostlarıma önerdim ve hepsi de okumak için sıraya girdi. Bu tür kitaplarınızın yayınlanmasını içtenlikle istiyoruz.”
Ali ÇELİK, İstanbul: “Kitabı ilk gördüğümde içinde bir hazine saklı olduğunu anlamıştım. Kitabı askeri birliğimizin kütüphanesindeki 3. Raftaki yerinden aldım, okudum ve yararlandığımı gördüm. ”
Abdurrahman YILDIRIM Diyarbakır: “Kitabınız insana başarabileceği konusunda büyük bir cesaret veriyor. ”
Derya ÖZTÜRK, İstanbul: “Beyazıt Sahaflar Çarşısında ... Sizin kitabınızın tek kaldığını gördüm. Alıp ilk okuduğumda, arka kapaktaki kendinizden emin, kitabı öven kelimeleriniz dikkatimi çekti. Sayfaları çevirirken, diğer gelişim kitaplarıyla aynı olduğunu düşündüm, daha çok satsın diye böyle etkileyici sözcükler seçmişlerdir dedim ama yine de yerinde bırakamayarak, “okumakla ne kaybederim” diyerek kitabı satın aldım. Otobüste eve giderken göz atmak amacıyla baktığım kitapla birlikte sürükleyici maceram orada başlamıştı. Eve geldim; her şeyi bıraktım, okudukça daha çok okumak istiyordum. Zor kararların arifesinde ve o kadar işimin arasında kitabınızı dört günde bitirdim. İlk kez bir kitabı bu denli hevesle okuyordum. Sanki hazine sandığının başındayım; kapak açılıyor ve ben içindekileri göreceğim için sabırsızlıktan ne yapacağını şaşırmışım. Serviste, iş yerinde ve yemek aralarında her yerde kitabı okuyordum. Biraz boş kalsam, Derya ne duruyorsun, düşün, hayallerini canlandır, geleceğini gör diye kendime telkinlerde bulunuyordum. Kitaptaki bazı yerler beni öylesine derinden etkiliyordu ki okuduğumda nefesimin kesildiğini hissediyordum. O cümleyi tekrar tekrar okuyordum. Kitabınızın 3. Bölümünde bahsettiğiniz gibi, bu ne şanstı ne de tesadüf... Bunu ben çok istemiştim... Kitabınızla birlikte gelecekle ilgili planlarım kat kat arttı bana hiçbir şey zor gelmiyor artık... Madem yüce Rabbim herkese aynı potansiyel imkanları sunuyor ben de payıma düşen imkanları ve fırsatları yakalayıp en iyi şekilde değerlendireceğim. Hiçbir şeyden korkmuyorum ve bana gelecek acı da olsa ben buna razıyım; bu geçmem gereken bir sınav ve ben en iyi notu almalıyım. ”
Hasan Basri AKSOY, Bursa: “İtiraf etmeliyim ki kitabınızda kendi hayatımla yüzleştim. Böyle bir kitap okuduğum için şükrediyorum. Allah ömrünüzü bereketli kılsın. ”
Özlem ÇOBAN, Kayseri: “Bu kitabı kendime ve insan fıtratına diğer benzer kitaplardan çok daha yakın buldum. Hatıralarınızı ve deneyimlerinizi kitap haline getirmeyi düşünürseniz, pek çok kişinin zevkle okuyacağından eminim.”
Ebru ÖRSAL, Trabzon: “Kitabınızı bitirdiğimde içimde yaşadıklarımı bulmam ve yapmam gerekenler üzerinde daha dikkatli ve erken davranmam gerektiğini anladım.”
Ayşe SUNA, Manisa: “Kitabınızı okuduktan sonra geleceğime daha ümitle ve güvenle bakmaya başladım.”
Atilla SAÇ, Eskişehir: “Sizin her iki kitabınızı da okudum. Anladığım kadarıyla çok büyük hayallere sahip olan bir insansınız. Herhalde bu dünyada yapacağınız çok iş var. Yapacağınız işlere gönülden destek veriyorum. Artık benim de yapacağım işler var. ”
Zuhal Neşe ŞAHAN, Ankara: “Sizi Nejat Sezik Beyin ‘Değişim Kuşağındakiler’ kitabında tanıdım. Diğer yazarlardan farkınız, Kuran ayetlerinden örnekler vermeniz. Düşünceme tercüman oldunuz.”
Sabriye ERENÇETİN, Bolu: “Bu kitabı okumaya başladığımda çoğu yerinde beni anlatıyor dedim. Bu kitabı okumakta geç kaldığımı itiraf ediyorum.”
Gülşah SÜRÜCÜ, Adana: “Kitap harika. Özellikle genç insanların kişiliklerini oluşturmak için okumaları gerek diye düşünüyorum. En beğendiğim tarafı, önemli noktaları dini bilgilerde destekleyip sunmanız oldu.”
Emine EKİNÖZÜ, İstanbul: “Bu kitap hakkındaki duygularımı ifade etmem çok zor olacak. Çünkü aradığımdan daha fazlasını bu kitapta buldum. Bu derece ikna edici anlatımı olan ve sözlerini ayet ve hadislerle kanıtlayan başka bir kişisel gelişim kitabı daha görmemiştim. Sizinle, düşüncelerimizin zincirini kırmayı öğrendim. ”
Cemil ÖZER, İstanbul: “Kitabınız sayesinde, mantığım ve hissiyatlarım artık boğuşmuyor. Mantığım daha sağlıklı tercih ediyor ve hissiyatlarım daha stressiz lezzet alıyor. Sizi daha yakından takip edeceğim. ”
Bahattin ÖZAÇMAK, Eskişehir: “Bir çok kişisel gelişim kitabı okudum; ama Düşün ve Başar, Ruhsal Zeka ve İstemenin Esrarı benim gönlümde coşkunluk, heyecan ve istek uyandırdı.”
Vijdan KIZILAY, Bursa: “Bizleri böyle değerli bir eserle buluşturduğunuz için teşekkür ederim. Lütfen tecrübelerinizi bizimle paylaşmaya devam edin.”
Özcan KARAVAR, Kocaeli: “Kitabınız karamsarlıkla nasıl mücadele edilmesi gerektiğini açıklaması bakımından mükemmel. ”
Hüsna ÖZTÜRK, İstanbul: “Kitabı bitirdikten sonra şöyle dedim: Dünyadaki herkes mutlaka bu kitabı okusun ve eğer zengin olursam, ben herkese bu kitaptan alacağım. Ben çok kişisel gelişim kitabı okudum ve bu kitap onların hiç birine benzemiyor. ”
Emsal OGRAGU, Gültepe : “Düşün ve Başar bana neleri başarabileceğimi gösterdi.”
Muhammed Ali ÇAĞLAR, Gaziantep : “Kitabın içinde dünyaca ünlü insanların başarılarına yer verilirse ve karikatürlü çizimler kullanılırsa iyi olurdu.”
Onur YILDIRIM, İstanbul: “Bence diğer kitaplardan farkı çok büyük. Diğer kitapları okuyunca “iyi” diyor ve bitince hiçbir şey değişmiyordu. Fakat bu kitabın içinde sadece yazılar kelimeler yok. Eğer bu kitabın içinde sadece yazı olsaydı, ben bu denli değişmezdim.”
Melek AKYILDIZ, Trabzon: “Okuduğum satırların sanki kendimle yüzleştiğim bazı anların teyp kaydı olduğunu düşündüm. Geçmişte, içimdeki iyilik dolu ses her ne kadar başarırsın diye bağırsa da, korkularım bu sesi hep bastırdı.”
Banu YOZGAT Ankara: “Daha önce okuduğum kitapların hiç birinden bu denli zevk almamıştım. Ben bu kitabı okuyan herkeste köklü değişimler ve farklı bakış açılarının oluşacağını düşünüyorum. Kendime özel tuttuğum bir ajandamda her özlü sözü bir ajandaya yazdım. Arkadaşlarıma bu sözler hakkında kafa yormalarını söylüyorum ve onlar da defterlerine yazıyorlar. Sizin gibi bir yazara sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Her güzel düşüncenizi bizimle paylaşmanızı diliyorum.”
Gülay KASAR, İstanbul: “En umulmadık zamanda iki kitabınız bana ışık tuttu diyebilirim. Yüce Allah’ın takdiri diye düşünüyorum.”
Yaşar ÇOLAK, Nevşehir: “Böyle bir anket formu çok güzel. Kitap kapaklarına kitap isimleri büyük harfle yazılmasın.”
Seher PATAT Eskişehir: “Harika bir kitap, 15 senedir psikolojik tedavi görüyorum, çare bulamadım. Ama bu kitap bana çok güven ve moral verdi. ”
Zeynep ŞAKAR, Yıldırım: “Kitaplarınızı peş peşe okudum.... İstemenin Esrarı sayesinde gerçekleştirilmeyen isteklerim nedeniyle Allah’a şükretmesini öğrendim. ”
Sinan DEMİR, İstanbul: “Kitabınız kaybettiğim değerleri tekrar kazanmamı sağladı. Tevafuktur ki dua etmeyi kestiğim anda Allah bu kitabı okumamı sağladı. Düşün ve Başar, Ruhsal Zeka ve İstemenin Esrarı adeta bana yeni boyutlar kazandırdı.”
Faruk İDİKUT, Eskişehir: “Kişisel gelişim alanında açtığınız bu çığırın bu alanda meydana gelen tüm suistimalleri ortadan kaldıracağı kanaatinde ve duasındayım. ”
Hediye ASLAN, İzmir: “Şu ana kadar çıkardığınız kitapları okudum ve anlatılmayacak derecede mükemmel buluyorum. İstemenin Esrarı aracılığıyla nasıl dua edeceğimi öğrendim.”
Halime AKBAY, İstanbul: “Kitaplarınızın her satırı, her kelimesi beni çok heyecanlandırıyor. Çok mutlu ve huzurlu oluyorum. Kitaplarınız dünyayı değiştirdi; bana yaşamın gayesini öğretti ve yaşamı sevdirdi.”
Murat ÖZDEK, Denizli: “Kitabınızda mutluluğu ve kanaati öğrendim. Şimdi kitabınızdan aldığım tadı başkalarının da almaları için kollarımı sıvayacağım.”
Mustafa DURAN, Ankara: “Mesleğimle alakalı olarak Düşün ve Başar kitabınızı okuduktan sonra, örneğin vergi dairesinde problemli bir iş var ve karışık; ama ben buna düşünmeden talip oluyorum. Besmele çekiyorum ve kapıdan giriyorum. Allah’ın hikmeti, çözümsüz gibi görünen bir iş bir anda çözülüveriyor ve her geleni tersleyen memure hanım, bana çay ikram ederek güler yüzlü davranıyor. Daha sonra, ne kadar sevdiğim arkadaşım varsa hepsine tavsiye –veya hediye ederek- bir şekilde bu kitabı tanımaları için vesile olmaya çalıştım.”
Kürşat YÜCE, Bursa : “Kitabınızı iki kez okudum ve pek çok kişiye de tavsiye ettim. Kitabı okurken önemli yerleri çizmek istedim; bütün kitabı satır satır çizmeye başladığımı gördüm. Yeni çalışmalarınızda da başarılar diliyorum.”
Yetenek.com

Köşe Yazarları