Sevgi Zekası: Öz sevgi

İnsan çevresindeki karanlıklara değil, hayallerindeki aydınlıklara gidiyor. İçinizdeki şükür ve kanaat, yüzünüzde nura ve süknete dönüşür.

Dr. Muhammed Bozdağ

Rumuz:
Şifre:
Site İçi Arama:
Flash Player yüklemek için tıklayın

Eser: Yazar, Linkler

Bazı eserlerin, kimi yazarların tanıtıldığı ve linklerin yer aldığı bölüm....

Öğretimde 333 Etkili Yol

5-Ocak-2008
Bu kitapta öğretmenler için, daha etkili, daha verimli ve daha ilgi çekici öğretimi sağlayabilecek 333 ayrı yol önerilmiştir.

ÖğRETİMDE 333 ETKİLİ YOL

Öğretmen ve öğretmen adayları  için

“stratejiler, taktikler, öneriler”

 

Yrd. Doç. Dr. M. Oğuz KUTLU
 
 (2. Baskı)

179 sayfa

Ebatlar: 13,5 x 20 cm

ADANA NOBEL KİTABEVİ

Tlf: 0 322 233 00 29

 

            Hiçbir konu sıkıcı değildir ve herkes her şeyi en iyi şekilde öğrenebilir. Yeter ki nasıl öğretilebileceği bilinsin. Öğretmenin sınıfta öğrencilerinde öğrenme isteği oluşturabilmesi, onları aktif hale getirebilmesi, bilgiyi keşfetmelerini teşvik edip, gerekli disiplini sağlayabilmesi ve öğrenmeyi kolaylaştırabilmesi için öğretim strateji ve taktiklerini iyi bilmesi ve kullanması gerekmektedir.

Bu kitapta öğretmenler için, daha etkili, daha verimli ve daha ilgi çekici öğretimi sağlayabilecek 333 ayrı yol önerilmiştir. Bu yolların her biri öğrenme ve öğretme teorilerini temel alarak geliştirilmiş, bir çok öğretmen, müfettiş ve eğitim bilimcisi tarafından gözden geçirilmiştir. Kitapta sunulan her bir yolun sırası öğretmen veya öğretmen adaylarından ders öncesi, ders süresince, ders sonunda ve ders dışında yapmaları beklenen öğretim etkinlikleri göz önünde bulundurularak belirlenmiştir. Ayrıca önerilen bu yolların her birirnin mümkün olduğu kadar somut ve öğretmenler tarafından kolaylıkla uygulanabilir nitelikte olmasına özellikle dikkat edilmiştir.

Yetenek.com

Köşe Yazarları