Sevgi Zekası: Öz sevgi

İnsan çevresindeki karanlıklara değil, hayallerindeki aydınlıklara gidiyor. İçinizdeki şükür ve kanaat, yüzünüzde nura ve süknete dönüşür.

Dr. Muhammed Bozdağ

Rumuz:
Şifre:
Site İçi Arama:
Flash Player yüklemek için tıklayın

Eser: Yazar, Linkler

Bazı eserlerin, kimi yazarların tanıtıldığı ve linklerin yer aldığı bölüm....

Öğren Yaşa Anlat

5-Ocak-2008
Dostum Muhammed Alpkent´ten güzel bir kitap
Muhammed Alpkent kişisel gelişim ve NLP konularında eğitim veren değerli bir dostum. İlk iktabını görmek beni çok sevindirdi. Bir yazarın ilk kitabı olarak bence oldukça başarılı. Eserini ve uslubunu kutluyorum ve nice yeni eserlerin ardından gelmesini diliyorum. Eserle ilgili tanıtım aşağıda...
 
 
Öğren Yaşa Anlat  Muhammed Alpkent
 
Hayat yolculuğunda en önemli yolcudur insan. İnsanlar olarak, bir ağaç gibi sürekli gelişen, bazen durulan, bazen dirilen birer ömrümüz vardır. Ömür ağacının meyveye durması, sulanıp beslenmesine, özenle ve duyarlılıkla yetiştirilmesine bağlıdır.
 
Bu kitap, ömrünüzü meyvelerle doldurmanız için bir kılavuzdur. Bu kitabın savunduğu anlayış, kendinizi yetiştirmenin hem en eski kuralı, hem de en taze yöntemidir. Tarihin gördüğü bilge insanların tamamı, bu kitapta anlatılan süreci yaşamışlardır. Başarılı olmak için de, mutlu olmak için de, geride değerli bir iz bırakabilmek için de kullanılan en kısa ve özlü formül, bu kitabın adında ve konusunda saklıdır.
 
“Öğren Yaşa Anlat” anlayışı, sürekli gelişen insanın temel döngüsünü temsil eder. Öğrendikçe yaşam kalitenizin, kaliteli yaşadıkça anlatma etkinizin, bildiklerinizi anlattıkça öğrenmeye açıklığınızın artacağını iddia eder. Bu, sürekli kendini besleyen, hiçbir zaman geriye dönmeyen bir döngüdür.
 
Öğrenmeden yaşayamazsınız. Hayata kanatlanmak, yaşamı zenginleştirmek ancak bilgiyle sağlanır.
Yaşamadan anlatamazsınız. İnsanları etkilemek, yüreklerine seslenmek ancak anlattıklarınızı yaşamanızla mümkündür.
Anlatmadan öğrenemezsiniz. Yeni bilgi kanalları, sadece daha önceki bilgilerini anlatanlara açıktır. Öğrenme isteğinizin canlı tutulabilmesinin tek yolu budur.
 
Öğrendikçe verimli yaşayacak, dolu dolu yaşadıkça etkili anlatabilecek, anlattıkça daha yüksek bir istekle öğreneceksiniz. En etkin öğrenme yöntemlerini, hayatınıza anlam katabilmenin haritasını, anlatma sanatının püf noktalarını bu kitapta bulacaksınız.
 
“Öğren Yaşa Anlat”, kişisel gelişimin tüm boyutlarını kapsıyor. “Öğren Yaşa Anlat”, hem aklınıza hem de kalbinize sesleniyor. Sayfa sayfa zihninizi dolduracak, kelime kelime yüreğinizi dokuyacaksınız. Bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Bu iki kapağın arasında, doğumunuzla ölümünüzün arasına değer katacak yüksek sırlar bulacaksınız.
 
 
Yetenek.com

Köşe Yazarları