Sevgi Zekası: Öz sevgi

İnsan çevresindeki karanlıklara değil, hayallerindeki aydınlıklara gidiyor. İçinizdeki şükür ve kanaat, yüzünüzde nura ve süknete dönüşür.

Dr. Muhammed Bozdağ

Rumuz:
Şifre:
Site İçi Arama:
Flash Player yüklemek için tıklayın

Eser: Yazar, Linkler

Bazı eserlerin, kimi yazarların tanıtıldığı ve linklerin yer aldığı bölüm....

Editör Yakup Tutum

23-Mart-2008
Yakup Tutum şu an için sitemizin eğitim konulu içeriklerini düzenleme sorumluluğunu üstlendi. Ayrıca köşe yazılarını da okuyacağız. . Kendi anlatımından Yakup Tutum...

 

  Yakup Tutum Kimdir?

Ağustos’un 22’sine rastlayan bir günde dünyaya gelmişim. Sıcak bir kişiliğe sahip olmamda bu sıcak ayda doğmamın etkisi var mı bilemiyorum…

Hayata, Manisa Turgutlu’da ‘merhaba’ demişim. Daha küçük yaşlarda İzmir’e taşınmışız. Hayatımın kısa bir zaman öncesine kadar olan bölümünü bu batı şehrinde geçirdim. Hayatımda bir çok farklı alanlarda kendimi geliştirmeye çalışan bir insanım. Bir çok kişisel gelişim kursuna gittim. Gelişim yolculuğumda bana faydası olacak çok farklı kesimlerden ve meslek gruplarından insanlarla dostluklar kurdum. Yaklaşık 5 yıl önce Dr. Muhammed Bozdağ ile tanışmam benim için bir dönüm noktasıydı. O’nun yönlendirmelerini hala üzerimde görüyor olmam, beni mutlu ediyor.
 
Radyoculuk yaptım 5 yıla yakın süre. Ege Bölgesi’ne yayın yapan, İzmir’in en büyük radyolarından Yıldız FM ve Başak FM’de çalışma imkanı buldum. Radyoculuk yaşamımda bir çok farklı alanlarda yaptığım programlarla hem kendime hem de dinleyicilere faydalı olmaya çalıştım. Aldığım sayısız mektup, mail ve telefon bu yolda güzel adımlar attığıma işaret ediyor. Radyoculuk yaşamımda üzerimde çok emekleri olan Vedia Taştekin’i minnetle anıyorum.
   
Yazmaya çok küçük yaşlarda başladım. Çeşitli dergilerde yazılarım yayınlanmaya devam ediyor. Yakında uzun bir süredir üzerinde çalıştığım kitabımı yayına sunacağım. Amacım, bilgilenme sürecimdeki bana kalan bilgi kırıntılarını insanlara sunmak.
 
İstanbul’da yaşıyorum. Radyoculuk hayatım devam ediyor. Şuan Samanyolu TV bünyesindeki dünyanın en büyük radyolarından Burç FM’de arka planda çalışmaya devam ediyorum.

Ayrıca Ege Bölgesi’nde yayın yapmakta olan Yıldız Fm’de yağmur adıyla dini içerikli bir programım Pazar akşamları yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak da ulusal radyolardan Marmara Fm’de programlar yapıyorum.

Yetenek.com

Köşe Yazarları