Sevgi Zekası: Öz sevgi

İnsan çevresindeki karanlıklara değil, hayallerindeki aydınlıklara gidiyor. İçinizdeki şükür ve kanaat, yüzünüzde nura ve süknete dönüşür.

Dr. Muhammed Bozdağ

Rumuz:
Şifre:
Site İçi Arama:
Flash Player yüklemek için tıklayın

Eser: Yazar, Linkler

Bazı eserlerin, kimi yazarların tanıtıldığı ve linklerin yer aldığı bölüm....

Yazar Melih Arat

2-Nisan-2008
Sıra Dışı yaklaşımıyla ürettği eserleri ve eğitimleri vasıtasıyla ufkumuzu zenginleştiren Melih Arat´ın yazılarının sitemizde yayınlanmasından mutluluk duyuyoruz.

Melih Arat, 21.Yüzyıl İçin Yönetim; Yönetimin Yazılı Olmayan Kuralları; Yönetimin Geleceği; Değişimin Liderleri, Kalitenin Seyir Defteri; 7. Vites isimli kitapların yazarı; KalDer tarafından yayımlanan Öğrenen Organizasyonlar isimli kitabın eş yazarıdır. Kitaplarının yanı sıra radyo programları da hazırlayan Arat, Türkiye’de radyolarda yönetim konulu programlar (Değişim ve Yönetim; Bilgi Çağında Yönetim Programları) yapan ilk kişidir.

Arat, ayrıca ABD Hükümeti’nin Küreselleşme ve İş Dünyası programı için Türkiye’den davet edilen tek kişidir. Söz konusu program çerçevesinde önemli şirketlerde incelemelerde bulunmuş; Amerika’nın önemli üniversitelerinde kısa süreli eğitimler almıştır. Kalite Derneği’ne de 6 yıl Danışmanlık yapan Arat, Dokuz Eylül Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde yüksek lisans sertifika öğrencilerine Öğrenen Organizasyonlar ve Teknoloji Yönetimi dersleri vermektedir. Arat’ın yayımlanmış makalelerinin sayısı birkaç binin üzerindedir. Melih Arat düzenli olarak Sabah, Milliyet, Finansal Forum, Dünya (Avrupa Baskısı) ve Zaman gazetelerinin insan kaynakları sayfalarına makale ve köşe yazıları yazmıştır/maktadır. Ayrıca KalDer’in Önce Kalite, Akbank’ın Akgüvercin, Human Resources dergilerine düzenli olarak makale yazmaktadır. Melih Arat, değişik yönetim danışmanlığı şirketleriyle işbirliği halinde danışmanlık ve seminer hizmetleri de vermektedir. MBA, Girişimcilik Okulu, Sıra Dışı Yaşam Becerileri programlarının mimarı ve sunucusudur. Uzmanlık alanı kişisel gelişim, iş stratejileri, kurumsal öğrenme ve yaratıcılıktır.

İstanbul Üniversitesi’nde Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitiren Melih Arat, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde MBA yapmış ve aynı üniversitede Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Doktora programına devam etmiştir. Ayrıca New York Üniversitesi’nin Girişimcilik ve Yönetim Sertifika Programı’nı birincilikle tamamlamıştır.

Sunduğu Eğitimler

Sıra Dışı Yaşam Becerileri, Sıra Dışı Gelecek Mimarlığı,  MBA, Parasal Zeka, Girişimcilik Okulu, İkinci Şans, Dahi Çocuk Yetiştirme Seminer Programları, Danışmanlık

Yetenek.com

Köşe Yazarları