Sevgi Zekası: Öz sevgi

İnsan çevresindeki karanlıklara değil, hayallerindeki aydınlıklara gidiyor. İçinizdeki şükür ve kanaat, yüzünüzde nura ve süknete dönüşür.

Dr. Muhammed Bozdağ

Rumuz:
Şifre:
Site İçi Arama:
Flash Player yüklemek için tıklayın

Eser: Yazar, Linkler

Bazı eserlerin, kimi yazarların tanıtıldığı ve linklerin yer aldığı bölüm....

Yazar Canten Kaya

3-Nisan-2008
Sitemize yazılarıyla katkıda bulunmayı esirgemeyen Canten Kaya´yı aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz.

 

Değerli Canten Kaya'yı ilk olarak değerli dostum Abdülkadir Özbek'in organize ettiği Ankara Gelişim Günleri etkinliklerinde tanıdım. Sempatik kişiliği ve çok başarılı seminer sunumuyla herkesin dikkatini çekti. Canten Kaya bu ülke için değerli bir kazanım. Yazılarının sitemizde yayınlanmasını uygun görmesinden büyük mutluluk duyduk. Yetenek topluluğu olarak başarılarının nice yeni eserler üretmesini diliyoruz.  M. Bozdağ

 

Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler mezunu olan Canten Kaya, 2000 yılından itibaren insan kaynakları firmalarında “iletişim uzmanı ve eğitimci” olarak görev yapmaya başladı.

          Canten KAYA ‘nın en dikkat çekici yönü Türkiye deki seminer dendiğinde akla gelen “sıkıcı ve insanların uyuduğu ortamlar” anlayışını gidermeye çalışması ve eğitimlerini eğlenceye dönüştürmesidir.

          Canten KAYA ’ya göre: “Eğer biz eğitimciler; insanımıza vereceğimiz bilgilerin onun hayatını kolaylaştıracağını ve sıkılmadan hatta eğlenerek de öğrenebileceklerini gösterebilirsek, ben inanıyorum ki bu insanlar akın akın bilgi almak için seminerlere koşacaktır. Hayatımda beni en çok şaşırtan ve sevindiren olay, İzmir’de tam 4000 kişinin konsere gelir gibi eğitimime gelmeleri olmuştur.”  

Canten KAYA bu düşünceden hareketle; 30’a yakın İşadamları derneğinde, 100’lerce firmada, 100’lerce Dershane ve Okul bünyesinde, 50’ ye yakın Milli Eğitim Müdürlüğünde 35-40 bin öğretmenin geliştirilmesinde ve 900 bin anne babanın bilinçlendirilmesinde katkı sahibidir.

Bu ilginç sunum tarzıyla; Almanya, Fransa, Arnavutluk, Makedonya, Türkmenistan, Kazakistan gibi ülkelerle birlikte, şu ana kadar 65 ilimizde özel ve halka açık olarak 1000’i aşkın seminer vermiştir.

Aynı zaman da yazar olan Canten KAYA’ nın; “Nasıl Daha Başarılı Olabilirim?”, “Etkili İnsan Olmanın İncelikleri”, “Kaliteli iletişimin sihirli anahtarı”,“Çocuk Eğitiminde Anne Babaya Öneriler”,“Öğretmenlere Öneriler”,“Çocuklar Ne İster?”, “Evlilikte Mutluluğun Sırları”, “İlham Veren Başarı Öyküleri”, isimli sekiz eseri bulunmaktadır.

  www.cantenkaya.com

cantenkaya@hotmail.com

Yetenek.com

Köşe Yazarları