Sevgi Zekası: Öz sevgi

İnsan çevresindeki karanlıklara değil, hayallerindeki aydınlıklara gidiyor. İçinizdeki şükür ve kanaat, yüzünüzde nura ve süknete dönüşür.

Dr. Muhammed Bozdağ

Rumuz:
Şifre:
Site İçi Arama:
Flash Player yüklemek için tıklayın

Eser: Yazar, Linkler

Bazı eserlerin, kimi yazarların tanıtıldığı ve linklerin yer aldığı bölüm....

Yazar Yrd. Doç. Dr. M. Oğuz KUTLU

13-Mayıs-2008
Yrd. Doç. Dr. M. Oğuz KUTLU değerli yazılarıyla sitemize renk katmaya başladı. Değerli hocamıza Yetenek ailesine hoş geldiniz diyoruz, kısa özgeçmişine aşağıda yer veriyoruz.

Yrd. Doç. Dr. M. Oğuz KUTLU

1977 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nden mezun oldu. Bir süre özel sektörde, 8 yıl kadar da Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde  “Rehber Öğretmen/Psikolojik Danışman” olarak çalıştı.  19 94 yılında Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde  “Eğitim Bilimleri” alanında Yüksek Lisansını, 1999 yılında ise aynı alanda Doktorasını  tamamladı.


Doktora   tezi    TÜBİTAK-Türkiye Bilimler Akademisi  tarafından da ödüllendirilen Dr. Kutlu, halen Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Öğretim Üyesi ve Dekan Yardımcısı  olarak görev yapmakta  olup, “Okul – Sınav ve Hayat  Başarısı,  Verimli Ders Çalışma Stratejileri, Etkili Öğretme ve Öğrenme Teknikleri” konularında 5  kitabı   bulunmaktadır.

Dr. Kutlu, Anne-Babalara, Öğrenci ve Öğretmenlere  “Etkili Öğretme – Öğrenme, Verimli Ders Çalışma, Motivasyon Artırma ve Sınav  Stresi Önleme ” konularında bu güne kadar Türkiye’nin değişik yerlerinde 400’den fazla   konferans vermiştir.


Adres:

Ç.Ü. Eğitim Fak. Dekan Yrd.

01330 Balcalı/ADANA

Tlf: 0 322 338 64 34 (iş)

Cep: 0 533  472 95 77

         0 505 910 92 58

e-mail: okutlu@cu.edu.tr

Web: www.oguzkutlu.com

Yetenek.com

Köşe Yazarları