Sevgi Zekası: Öz sevgi

İnsan çevresindeki karanlıklara değil, hayallerindeki aydınlıklara gidiyor. İçinizdeki şükür ve kanaat, yüzünüzde nura ve süknete dönüşür.

Dr. Muhammed Bozdağ

Rumuz:
Şifre:
Site İçi Arama:
Flash Player yüklemek için tıklayın

Eser: Yazar, Linkler

Bazı eserlerin, kimi yazarların tanıtıldığı ve linklerin yer aldığı bölüm....

Yazar Özge Bayram

20-Mayıs-2008
Özge Bayram deneme yazılarıyla sitemizin renklerini zenginleştirecek. Kendisine hoş geldiniz diyor, hazırladığı kitabının en kısa sürede okuyucuyla buluşmasını diliyoruz.

 ÖZGE BAYRAM

 

 NLP Master Practitoner

8 Temmuz 1984 – Güzel bir yaz akşamı ailenin yemek sonrası çay keyfini bozarak daha sonradan müdavimi olacağı Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde dünyaya geldi.

1990 – İlk günden okuldan kaçarak firari unvanını aldı ve bu şerefle eğitim hayatına başladı.

1995 – 1998 - İlkokul faciasından sonra repertuarına “Uzun İnce Bir Yoldayım, Gidiyorum Gündüz Geceee…” şarkısını ekleyerek ortaokulu bitirdi.

1998 – 2002 - Annesinin düz liseye gitmesi yönündeki ısrarlarına rağmen Yenimahalle Anadolu Meslek Lisesi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü’ne kaydını yaptırdı. Ve ondan sonraki dört yılı okulun hemşiresi olan annesinin dizlerinin dibinde olmasa bile odasında ve yakın çevresinde geçirdi. (kendileri sonsuz desteği ve arkadaşlığı için şahsı muhtereme teşekkürlerini bir borç bilirler efendim)

2002 - Aile geleneğine bağlı kalarak Hacettepe Üniversitesi’ne yani bir nevi kürkçü dükkanına geri döndü. Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü’ne sınavla geçiş yaptı. O zamana kadar anlatılan çılgın üniversite hocaları hakkındaki duyduklarını bizzat gözleriyle görme şansını yakaladı.

2002 – A1 notunun sadece masallarda olmadığı gerçeğini gördü. 

2003 – Sosyal fobisini yenmek için yaz döneminde marketlerde hindi standında çalışarak insan içine çıkma alıştırmaları yaptı. Üçüncü ayın sonunda Carrefour gibi büyük bir markette önce insanların ardından elinde hindi filetoyla dolaşarak sonra da mikrofonu alıp market içinde hindisini tanıtarak çekingenliğini yendi.  

2003 – Annesinin “Kızım bak bir git, inan ki çok hoşuna gidecek harika bir başarı ve motivasyon semineri…” diyerek ve aynı zamanda iteleyerek gönderdiği Dr. Ala ELCİRCEVİ’nin Çığlığın Gücü adlı seminerinde aslında hayallerine daha doğrusu HEDEFLERİNE ulaşmasının ne kadar kolay olduğunu anladı. (Basite almayın, onun için devrim niteliğinde… )

Eğitim sonunda derin bir nefes alarak ‘Beş parasız olduğunu, elinde sadece bir hayalinin olduğunu onun da dünyanın en iyi kişisel gelişimcilerinden biri olmak istediğini, vs,vs,vs…’ anlattı. Ve en sonunda “Tabiri caizse size kene gibi yapışıp, sizin bütün bilgilerinizden yararlanmak istiyorum” cümlesine aldığı olumlu yanıt sonunda ilk defa iş kariyerine KENE unvanıyla başlamış oldu.

2004 – “Ben zaten hep çalışıyorum, çok meşgulüm…” gibi sözleri lafta kullanırken son bir yıl içerisinde hem dersler yönünden hem de kişisel gelişimine destek sağlaması için iş yönünden çok sık kullanmaya başladı… ve 2004 onun yılı oldu.

2004 Nisan ayında Dr. Ala ELCİRCEVİ’den Etkili ve Güçlü Sunum Sertifikası’nı aldı. Bu, gerçekten kendisinde büyük bir umut ışığı görmesini sağladı.

Bu ışık gözlerini fazla kamaştırmış olacak ki, adını duyduğu her eğitimciyle tanışmak için her türlü yolları denemeye başladı. Maalesef kara listesinde Muhammed BOZDAğ’dan Adil MAVİŞ’e, David LANE’den, Wyatt WOODSMALL’a kadar baya geniş bir isim yelpazesi vardı.

2005- Dr. Ala ELCİRCEVİ Eğitim ve Danışmanlık Şirketi bünyesinde bir buçuk yıl çalıştıktan sonra taşı toprağı altın olan Amerikalara gitmek için ayrıldı. Amacı bir restoranda çalışarak kazandığı parayla arkadaşının öğretmeni olan David LANE’e kene gibi yapışmak ve NLP eğitimlerini tamamlamaktı.

Her zaman, istediğin şeye gerçekten bağlıysan sana mutlaka ulaşacaktır, sözünü benimseyen Bayram, Personal Development Academy (PDA)’nın hazırladığı Kişisel Gelişim Günleri’ne katıldığında ilk defa Azmi ÖZKAN ismiyle tanıştı.

İstediği NLP eğitimlerini almak için taa Amerikalara gitmek yerine Tunalı’ya gitmeyi daha mantıklı buldu ve Nisan ayından itibaren POZİTİF GELİŞİM ENSTİTÜSÜ bünyesinde çalışmaya başladı.

2006- Pozitif Gelişim Enstitüsü’nün katkılarıyla hazırlanan Etkili Yöntemler ve İkna Stratejileri Eğitimi’ne katıldı. ( yalnız belirtmek gerekir ki bu eğitimi aldıktan sonra, ilk başlarda insanın içinde, herkesi ikna etme isteği oluşuyor. Aman efendim, siz, siz olun bu eğitimi aldığınızda bu isteğinize aldanmayın. Malum ikna edeyim derken, Bayram gibi tereciye tere satma gafletine düşebilirsiniz)

Hızlı Okuma Uzmanı Sn. Refik AKTEN’in verdiği Hızlı Okuma Eğitimi’ne katıldı.

Her yıl düzenlenen birçok kaliteli eğitimcinin aynı platformda buluşmasını sağlayan Personal Development Academy (PDA)’nın hazırladığı Kişisel Gelişim Günleri’ne katıldı.

INLPTA Yetkili NLP Uzman ve Eğitmeni olan Sn. Muhammed ALPKENT’ ten NLP Pratitioner Eğitimini aldı. Eğitimi başarıyla tamamlayarak NLP Practitioner Diplomasını aldı.

Sn. Dr. Muhammed BOZDAğ’ın verdiği Yüksek Yetenek Eğitimi’ne katılma fırsatını yakaladı. (yukarıdaki kara listede değerli hocamızın adını da fark etmişsinizdir. Demek ki ne yapacakmışız? Israr edip, vazgeçmeyecekmişiz ) Daha so

Daha sonra tabiri caizse insanın “tadı damağımda kaldı” diyeceği kadar harika olan bu eğitimin devamında Sn. BOZDAğ’ın İleri Düzey Yüksek Yetenek Eğitim`ine katıldı. (Değerli BOZDAğ’ın, insanın hayatına önemli ölçüde ışık tutan bilgilerini kitaplarından okuduktan sonra bizzat yüz yüze dinlemek kendisi için çok büyük bir mutluluktur)

Yahu şu NLP ne kadar faydalı bir eğitimmiş, en iyisi devamını getirmek, diyerek yine Sn. ALPKENT’ in verdiği NLP Master Pratitioner Eğitimi’ne katıldı.

Şimdi ise halen POZİTİF GELİŞİM E NSTİTÜSÜ’nde sahip olduğu "kene" unvanıyla eğitim çalışmalarına devam etmektedir. 


 İletişim Adresi:

ozgebayram@pozitifgelisim.com.tr

Yetenek.com

Köşe Yazarları