Sevgi Zekası: Öz sevgi

İnsan çevresindeki karanlıklara değil, hayallerindeki aydınlıklara gidiyor. İçinizdeki şükür ve kanaat, yüzünüzde nura ve süknete dönüşür.

Dr. Muhammed Bozdağ

Rumuz:
Şifre:
Site İçi Arama:
Flash Player yüklemek için tıklayın

Eser: Yazar, Linkler

Bazı eserlerin, kimi yazarların tanıtıldığı ve linklerin yer aldığı bölüm....

Yazar Necati Sungur

20-Mayıs-2008
Dr. Necati Sungur hikayeleriyle ve şiirleriyle sitemize katılıyor... Kendisine hoşgeldiniz diyoruz.

 

 

Necati SUNGUR

 

 

1962 yılında Trabzon’da doğdu.Hacettepe Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden 1985 yılında mezun oldu.Eski Türk Edebiyatı üzerine yüksek lisansını Gazi Üniversitesinde, doktorasını Ankara Üniversitesinde tamamladı.İlim ve Sanat dergisinde başladığı basın-yayın hayatına kamu görevi olarak TÜBİTAK’ta Bilim ve Teknik dergisinde devam etti.

Türkiye Yazarlar Birliği üyesi olan Sungur,TÜBİTAK’tan sonra kısa bir dönem KOSGEB’de Basın Yayın ve Tanıtım Koordinatörü olarak görev yaptı.2003 yılında TBMM’de göreve başlayan Sungur, hâlen TBMM Basın ve Halkla İlişkiler Müdür Yardımcısıdır.

“Âhî Divanı” adlı eseri Kültür Bakanlığı, “Tâcîzâde Cafer Çelebi’nin Hevesnâmesi” adlı eseri ise Türk Dil Kurumu yayınları arasında basıldı. Ayrıca liseler için “Çevre ve İnsan” ile “Bilim ve Teknoloji” adlı ders kitapları olan yazarın yazı ve şiirleri Bilim ve Teknik,Yedi İklim,Kadın ve Aile,Bilge,Bilig,Türk Dili gibi dergilerde yayımlandı.

Kendisi halen Deniz Feneri Ankara Şubesi Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

necati.sungur@tbmm.gov.tr

Yetenek.com

Köşe Yazarları