Sevgi Zekası: Öz sevgi

İnsan çevresindeki karanlıklara değil, hayallerindeki aydınlıklara gidiyor. İçinizdeki şükür ve kanaat, yüzünüzde nura ve süknete dönüşür.

Dr. Muhammed Bozdağ

Rumuz:
Şifre:
Site İçi Arama:
Flash Player yüklemek için tıklayın

Liderlik: İletişim, Öğrenme

Liderlik, iletişim, öğrenme yeteneklerine ilişkin haber ve yazılar...

Kızının yanında staj yaptı, avukat oldu

1-Kasım-2008
Celal Kalezade, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi´nden 1967 yılında mezun olduktan sonra çeşitli illerde 40 yıl kaymakamlık ve vali yardımcılığı yaptı.

 

Son olarak Bursa vali yardımcısı iken emekliliğini istedi. Emekli olduktan sonra kızının yanında stajını tamamlayarak avukat oldu. Bursa Barosu'na kayıtlı avukat kızı Kutsal Kalezade'nin (34) bürosunda bir yıllık staj süresini başarıyla tamamlayan, 3 çocuk ve 3 torun sahibi, 68 yaşındaki Celal Kalezade, Bursa Baroevi'nde düzenlenen törende avukatlık andı içti. Törenden önce gazetecilerin sorularını cevaplayan Kalezade, görev yaptığı sürede hep avukatlık yapmak istediğini belirtti. Kalezade, "Mülki amirlik yapınca bu hayalimi askıya almak zorunda kalmıştım. Emekli olduktan sonra kızımın yanında böyle bir fırsat yakaladım. Bütün hukuk mevzuatı değişmiş, bilgilerimi tamamen yeniledim. Kızım bir yıl boyunca bana öğretmenlik yaptı, her şeyi gösterdi."

Babasının idareci kimliği dolayısıyla kurallara önem veren bir insan olduğunu ve bazı hassasiyetleri bulunduğunu ifade eden Kutsal Kalezade, şöyle konuştu: "Babamla iş ortaklığı yapma imkanı bulduk. Babam aynı zamanda benim ilk stajyerimdi, bu konuda iyi bir tecrübe oldu benim için.

 

Yetenek.com

Köşe Yazarları