Sevgi Zekası: Öz sevgi

İnsan çevresindeki karanlıklara değil, hayallerindeki aydınlıklara gidiyor. İçinizdeki şükür ve kanaat, yüzünüzde nura ve süknete dönüşür.

Dr. Muhammed Bozdağ

Rumuz:
Şifre:
Site İçi Arama:
Flash Player yüklemek için tıklayın

Liderlik: İletişim, Öğrenme

Liderlik, iletişim, öğrenme yeteneklerine ilişkin haber ve yazılar...

´Ben ilkokul mezunuyum´

1-Kasım-2008
Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu, "(İki dönüm bostan yan gel yat Osman) düşüncesiyle hareket edenler başarılı olamazlar" dedi. Zorlu, Trakya Üniversitesi, kariyer ve Yönetim Topluluğu’nun konuğu olarak katıldığı "Girişimcilik ve Gelişim" konulu konferansta, hedeflerin yüksek tutulması gerektiğini belirtti.

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, girişimciliğin bir ruh hali olduğunu ve çok çalışmaktan geçtiğini savunan Zorlu, "Ben ilkokul mezunuyum. Arkadaşlarım bunu söylememem konusunda beni uyarıyorlar.

Neden söylemeyeyim? Ben buraya geldiysem çalışarak geldim" diye konuştu.

Zenginliğin ölçüsünün para olmadığını ifade eden Zorlu, asıl zenginlik ölçüsünün, istihdam yaratmak, ihracat yapmak, iş ve aş yaratmak olduğunu söyledi. Zorlu, gençlere tavsiyelerini sıraladığı konuşmasında, "Siz siz olun, ister müdür olun, isterseniz memur, işçi çalıştığınız iş yerlerine sahip çıkın. Kolalı manşetli gömleklerle bir masa başı iş düşlemeyin her zaman, kolları sıvayın gerekirse yatağı yorganı serin çalışmaya başlayın. Ben uyumadan 48 saat çalıştığımı biliyorum. ’İki dönüm bostan, yan gel Osman’ düşüncesiyle hareket eden başarılı olamaz" dedi. Zorlu Grubu’nun emlak sektörüne kaymasından sonra piyasada bazı söylentiler çıktığına değinen Zorlu, "Emlak işine girişimizin ardından, tekstili bırakacağımız doğrultusunda piyasada söylentiler çıktı. Tekstil bizim sevdamız, tekstil bizim aşkımızdır" diye konuştu. Girişimciliğin bir ruh hali olduğunu ve çok çalışmaktan geçtiğini savunan Zorlu, "Ben ilkokul mezunuyum. Arkadaşlarım bunu söylememem konusunda beni uyarıyorlar. Neden söylemeyeyim? Ben buraya geldiysem çalışarak geldim" diye konuştu.

Yetenek.com

Köşe Yazarları