Sevgi Zekası: Öz sevgi

İnsan çevresindeki karanlıklara değil, hayallerindeki aydınlıklara gidiyor. İçinizdeki şükür ve kanaat, yüzünüzde nura ve süknete dönüşür.

Dr. Muhammed Bozdağ

Rumuz:
Şifre:
Site İçi Arama:
Flash Player yüklemek için tıklayın

Toplum: Siyaset, Gelecek

Toplumsal, siyasi sorunlar ve gelecek öngörülerine ilişkin yazılar...

Türkiye´de her gün 3 kadın katlediliyor

1-Haziran-2009
Türkiye´de her gün 3 kadın veya genç kızın ´´katledildiği´´ , ´´katledilen´´ kadınların ve genç kızların sayısının terörün yol açtığı ölümlerden kat kat fazla olduğu belirtildi.

Şefkat-Der Genel Başkanı Hayrettin Bulan, dernek bünyesindeki Kadın Hayata Tutunma Evinde kalan kadınlarla birlikte Kayalıpark'ta yaptığı basın açıklamasında, ''ölümle tehdit ediliyorum'' diye Cumhuriyet Savcılıklarına, emniyet ve jandarma görevlilerine suç duyurusunda bulunan kadınların, ''görevini ihmal eden bazı Cumhuriyet Savcıları, emniyet ve jandarma görevlileri yüzünden ölüme terk edildiği'' iddiasında bulundu.

Son yaşanan cinayetlerde, 'tehdit ediliyorum' diyen kadınlarla birlikte bu kadınların sığındığı yerdeki annesi, babası, kardeşi ve evdeki çocukların da ''katledildiğini'' ve cezaların caydırıcı olmadığını ileri süren Bulan, şunları kaydetti:

''Türkiye'de her gün 3 kadın veya genç kız katlediliyor. Kadınların ve genç kızların katledilmesindeki sayı maalesef terörden kat kat fazla. Kadınlar veya genç kızlar töre adına, tutku bahanesiyle, eşinden ayrılmak istediği için; madde bağımlısı, alkolik, sapık herhangi birinden kurutulmak istemesinden dolayı, üstelik savcılıklara ve karakollara başvurdukları halde öldürülüyor. Öldürülmesinin anlamı nedir? Herhangi bir savcı veya hakim bu şekilde tehdit edilse, o savcı ve o hakim ne yapar?''


-''HAYATİ RİSK ALTINDA OLDUğU İÇİN KONUŞAMIYOR''-


Bulan, Kadın Hayata Tutunma Evinde kalan bir kadını göstererek, ''buradaki kardeşimiz hayati yönden risk altında olduğu için şu anda konuşamıyor, açıklama bile yapamıyor. Ses tonunun tanınmasından bile korkuyor. Yüzünü bir yazma ile kapattı. Bedeninde 6 kurşun yarası var. Bu arkadaşımıza saldırıda bulunan eşi ve kayınbiraderi ise cezaevine bile alınmadı, ortalıkta geziyor'' dedi.

Bu tür olayların herkesin başına gelebileceğini ifade eden Bulan, yetkilileri harekete geçmeye çağırdı.

Daha sonra Bulan, kadın ve genç kızlara yönelik şiddetin önlenmesi için yapılması gerekenleri sıraladığı 7 maddelik mektubu, 81 ilin Cumhuriyet Başsavcılığı, Başbakanlık, Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ile Hakimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna gönderdi.

(aa)

 

 

Yetenek.com

Köşe Yazarları