Sevgi Zekası: Öz sevgi

İnsan çevresindeki karanlıklara değil, hayallerindeki aydınlıklara gidiyor. İçinizdeki şükür ve kanaat, yüzünüzde nura ve süknete dönüşür.

Dr. Muhammed Bozdağ

Rumuz:
Şifre:
Site İçi Arama:
Flash Player yüklemek için tıklayın

Aile: Evlilik, Gençlik

Aile, evlilik ilişkileri ve gençlik konulu haber ve yazılar...

Şiddet gören kadınların yüzde kırkı hastanelik

13-Aralık-2010
Fethiye Kadın Meclisi Başkanı Kader Şarlak, Türkiye´deki kadınların yüzde 30´unun şiddet gördüğünü, şiddet gören kadınların yüzde 40´ının ise hastanede tedavi olduğunu söyledi.

Kadına yönelik şiddetle mücadele günü kapsamında Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi'nde bir konferans verildi. Konferansa, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri katıldı. Fethiye Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Öğretim Görevlisi Deniz Kader Şarlak'ın konuşmacı olarak katıldığı 'Her şey Özgüvenle Başlar' konulu konferansta aile içi şiddetin ülkemizdeki durumu hakkında bilgiler aktarıldı. Muğla Üniversitesi Fethiye Sağlık Yüksek Okulu'nda öğretim görevlisi olarak görev yapan Şarlak, Türkiye'deki kadınların yüzde 30'unun şiddet gördüğünü söyledi.

Erkeklerin yüzde 34'ünün bu şiddeti kabul ettiğine işaret eden Kader Şarlak, kadına yönelik gerçekleştirilen şiddetin yarısına yakının hastanede tedavi ile sonuçlandığına vurgu yaptı. Şiddet görüp hastaneye başvuran kadın oranının yüzde 40 olduğunu belirten Şarlak, "Şiddete maruz kalan kadınların yüzde 57'si boşanmayı düşünüyor. Yüzde 39'u ise bu durumu kabulleniyor. Yüzde 26'lık bir oran ise bu durumun düzeleceği umudunu taşıyor. Şiddete uğrayan kadınların büyük bir bölümü de ne yazık ki susmayı tercih ediyor." dedi.   

Yetenek.com

Köşe Yazarları