Sevgi Zekası: Öz sevgi

İnsan çevresindeki karanlıklara değil, hayallerindeki aydınlıklara gidiyor. İçinizdeki şükür ve kanaat, yüzünüzde nura ve süknete dönüşür.

Dr. Muhammed Bozdağ

Rumuz:
Şifre:
Site İçi Arama:
Flash Player yüklemek için tıklayın

Muhammed Bozdağ

Muhammed Bozdağ, Yazılar, Röportajlar, Duyurular, Açıklamalar, Haftanın Konusu...

Yeni Bir Milat;

4-Mayıs-2011
Arkasında hangi güçler olursa olsun kendisine müslüman diyen teröristlerin tetikçiliklerini yaptıkları bu terörist saldırılar, söylediğim gibi en büyük zararı müslümanlara vermiştir.

Yeni Bir Milat;

El Kaide lideri Osama Bin Ladin’in,Amerikan Özel Kuvvetlerinin düzenlediği bir operasyonla öldürülmesi dünya genelinde çok olumlu karşılandı.Amerika’da ise bayram var.İkiz kulelere ve Pentagon’a yapılan saldırının ardından 10 yıl geçmesine rağmen Bin Ladin’in yakalanamamış olması Amerikan Halkı üzerinde moral bozukluğu yaratıyordu.Yaşadıkları korkunç travmanın etkilerinin hafiflemesi açısından olumlu bir gelişme.Bin Ladin’in yok edilmesi tabiki Elkaideyi ortadan kaldırmayacak ancak psikolojik olarak gerileteceği kesin.Bunun eylemlerine ne şekilde yansıyacağı ise meçhul.

11 Eylül terör saldırısı yaklaşık 4000 insanın öldürüldüğü tarihin akışını değiştiren bir terör eylemiydi.Ölen 4000 insanın aileleri hala acılar içinde muhakkak.Ayrıca Dünya lideri Amerika’nın böylesine bir saldırıya maruz kalması ,Amerika’nın süper güç imajına da darbe vurdu.Ancak bu saldırıdan en büyük zararı müslüman dünyası gördü.Hala da görmeye devam ediyor.

Dünyanın İslam coğrafyası dışında kalan diğer bölgelerinde İslam büyük bir imaj kaybı yaşadı.İslam neredeyse terörle, terörizmle özdeşleştirildi.Bu durum maalesef hala devam ediyor.Manası barış ve esenlik olan ismini Allah’ın koyduğu bu güzel din maalesef ,kendilerine müslüman diyen bazı yüz   karaları vesilesiyle bu iftiraya uğradı.İnsanlar arasına fitne tohumları ekildi.

İslam Peygamberi Hz.Muhammet (s.a.v.),savaş sırasında bile düşman tarafında bulunup da elinde silah bulunmayanlara saldırılmasını yasaklamıştı.Cihat ettiklerini söyleyip masum insan kanı dökenler ,acaba bu çok bilinen gerçeği bilmiyorlar mı?Yaptıklarını İslam öğretileriyle nasıl bağdaştıryorlar akıl almıyor.Şöyle bir hayal edelim :Bin Ladin ahirette ve yanında Peygamberimiz var.Peygamberimiz ,Bin Ladin’in sırtını sıvazlıyor ve ‘’aferin oğlum ne güzel Cihat ettin! ‘’ diyor…Böyle bir hayalin gercek olabileceğini düşünen insanın ya aklı yoktur ya da ne peygamberimizi ne de dinimizi gerçek anlamda tanımıyordur.

Kuran’ı Kerim’de zekat verilecekler listesi mevcuttur. Bu listede bir madde çok manidardır.Buna göre’’ müslüman olmayıp da kalplerini islama ısındırmak için gayrımüslimlere de zekat verilebileceği’’yazılmıştır.Bunun sebebi hiç kuşkusuz ilk etapda Müslümanlığa karşı ,gayrımüslimlerin hoşgörüsünü sağlamak yani bugünkü deyimle İslamın imajını kuvvetlendirmektir.Allah’ın emri tartışılamayacağına göre,dinleri için iyi bir imaj yaratma konusu her müslümanın vazifesidir.Peki bunun tersini yapan ve yapanları destekleyen buna da Cihat diyen cahil takımına ne demeli?Benim aklım almıyor…

20 yıla yakın bir zamandır yurt dışında yaşayan bir müslüman olarak iki dönem gördüm.İlki , müslüman olduğumuz için kuşkuyla bakılmadığımız ve ötekileştirilmediğimiz,ikincisi ise 11 Eylül 2001 den sonra bunun tam tersi.Heryerde dinimizin aslında ne kadar barışsever bir din olduğunu anlatmaya çalışma ve  dinimizi savunma durumunda kalma hissi…

Arkasında hangi güçler olursa olsun kendisine müslüman diyen teröristlerin tetikçiliklerini yaptıkları bu terörist saldırılar, söylediğim gibi en büyük zararı müslümanlara vermiştir.Umarım Bin Ladin’in ölümü yeni ve güzel bir milat olur.

sefa.safi@yahoo.co.uk

Yetenek.com

Köşe Yazarları