Sevgi Zekası: Öz sevgi

İnsan çevresindeki karanlıklara değil, hayallerindeki aydınlıklara gidiyor. İçinizdeki şükür ve kanaat, yüzünüzde nura ve süknete dönüşür.

Dr. Muhammed Bozdağ

Rumuz:
Şifre:
Site İçi Arama:
Flash Player yüklemek için tıklayın

Liderlik: İletişim, Öğrenme

Liderlik, iletişim, öğrenme yeteneklerine ilişkin haber ve yazılar...

Öğrenmenin Yaşı Yok

6-Mayıs-2011
Fatma Teyze, 86 yaşında Kur´an öğrendi.
Burdur Yassıgüme Kur'an Kursu'nun en yaşlı öğrencisi Fatma Önel (86), öğrenme azmi ile gençlere örnek oluyor.

Yassıgüme köyünde ikamet eden Önel'in her gün erkenden Kur'an kursuna geldiğini bildiren, Kur'an kursu öğreticisi Ümmü Gülsüm Çakmak, "86 yaşındaki Fatma Önel, her gün kursa erken saatlerde gelerek ön sıraya oturuyor. Çok azimli olan öğrencimiz, verilen bilgileri almak için çok çalışıyor" dedi. Bu yaşına kadar birkaç dua dışında hiç bir şey bilmediğini bildiren Fatma Önel, "Gençliğimden bu yana Kur'an-ı Kerim'i hep merak ediyor ve okumayı çok istiyordum. Ancak geçim derdi, iş-güç, derken Kur'an-ı Kerim'i öğrenme azmimi hep ertelemek zorunda kaldım Yüce Rabbim'e şükürler olsun, Kur'an-ı Kerim'le tanışmak bu yaşta nasip oldu. Gençlerin, yüce kitabımızı öğrenmek için benim gibi yaşlanmayı beklememelerini tavsiye ediyorum" şeklinde konuştu.
Gördüğü tablodan oldukça memnun olduğunu ifade eden İl Müftüsü Osman Artan ise Fatma ninenin azim ve gayretini tebrik ederek şunları ekledi, "Kur'anı Kerimi öğrenmek her mü'minin en keyifli ve en tatlı bir meşguliyetidir Bunun için bir mü'min hangi yaşta olursa olsun, Kur'ân'ı Kerim'i öğrenmek için büyük bir gayret içine girmeli 'Sizin en hayırlınız, Kur'ân'ı öğrenen ve öğretendir' meâlindeki hadis-i şerif, bu mübarek işle meşgul olmanın büyük bir ehemmiyet taşıdığını gösterir Fatma Önel'i tebrik ediyorum, bizlere örnek oldu"

Samanyolu Haber
Yetenek.com

Köşe Yazarları