Sevgi Zekası: Öz sevgi

İnsan çevresindeki karanlıklara değil, hayallerindeki aydınlıklara gidiyor. İçinizdeki şükür ve kanaat, yüzünüzde nura ve süknete dönüşür.

Dr. Muhammed Bozdağ

Rumuz:
Şifre:
Site İçi Arama:
Flash Player yüklemek için tıklayın

Yazarlar

Yetenek.com köşe yazarlarımızın katkılarıyla zenginleşiyor. Yazarlarımıza değerli katkıları için teşekür ediyoruz.

Gercek Bilim,

14-Ağustos-2012
Sözümüz insanın yaratılışını hala milyarlarca güzel tesadüfe bağlayan Darwinist’leredir.Milyarlarca tesadüften oluşan Darwinist kuramı, bilimsel teori diye yüzelli yıldan fazladır insanlara yutturmaya ve empoze etmeye çalışan materyalist düşünceyedir

 Gerçek Bilim,

Son zamanlarda hiçbir bilimsel deney , İsviçre’de Büyük Hadron Çarpıştırıcısı kullanılarak yapılan deney kadar dunya gündemini etkilemedi. Zira bilim artık 21.nci yüzyıl insanının ajandasında son sıralarda yer alıyor.

Peki neydi insanların ilgisini bu kadar çeken husus? Orada ‘’Higgs Bozonunu’’nı bulmaya calıştılar.  Milyarlarca dolara malolan ve hazırlığı yıllar alan bu deney insanların ilgisini bir hayli çekti. Yapımı ve hazırlıkları uzun yıllara ve milyarlarca dolara mal olan Büyük Hadron Çarpıştırıcısının içinde Bing Bang ( Büyük Patlama) ortamı oluşturularak enerjinin kütleye gerçekten dönüşüp dönüşmeyeceği görülmek istendi.Zira eğer dönüşürse Bing Bang teorisinin saglaması yapılmış olacaktı.Bu teori bu şekilde bilimsel bir gerçeğe dönüşecekti.Teorik olarak kabul ediliyordu yüksek enerji patlamalarının kütleye dönüşmesi hususu ama bilimsel olarak gözlenememişti.Yani büyük patlamayla ortaya çıkan enerjinin gezegenleri kısaca evreni oluşturması meselesini   teori boyutundan çıkarıp bilimsel gerçekliğe dönüştürmek amaçlanmıştı.

İşte bu yüzden Büyük Hadron Çarpıştırıcısı`nın içinde oluşturulan ortamla bir anda güneşin merkezinden yüzbin kat fazla enerji ortaya çıkarıldı.Sonuçta enerjiyi kütleye dönüştüren atom altı parçacığın yani Higgs Bozonu`nun oluştuğu gözlendi. Deney başarıya ulaşmıştı..

Deneyden sonra yapılan açıklamalarda sonucta yanılma ihtimalinin üçmilyonda bir olduğu belirtildi.Bu açıklama insanları daha çok tatmin etti.İşte bizim anladığımız bilim budur.Yani modern bilim anlayışında ihtimallere ve tesadüflere yer yoktur. Evrenin temelindeki matematik ve fizik kuralları yüce bir zekayı ve O’nun doğrudan müdehalesini işaret etmektedir.

Sözümüz insanın yaratılışını hala milyarlarca güzel tesadüfe bağlayan Darwinist’leredir.Milyarlarca tesadüften oluşan Darwinist kuramı, bilimsel teori diye  yüzelli yıldan fazladır insanlara yutturmaya ve empoze etmeye çalışan materyalist düşünceyedir.Yukarıda görüldüğü gibi bilimde tesadüflere yer yoktur.Darwinin kuramı buna göre olsa olsa bir beyin jimnastiği olabilir.Teori bile olamaz.Zira bilimsel teorilerin de matematiksel veya fiziksel formüllerle desteklenmesi gerekmektedir.Darwin’in  beyin jimnastiğini  okullarda hala çocuklarımıza bilimsel teori veya gerçekmiş gibi okutan zihniyet utansın.

sefa.safi@yahoo.co.uk

 

Yetenek.com

Köşe Yazarları