Sevgi Zekası: Öz sevgi

İnsan çevresindeki karanlıklara değil, hayallerindeki aydınlıklara gidiyor. İçinizdeki şükür ve kanaat, yüzünüzde nura ve süknete dönüşür.

Dr. Muhammed Bozdağ

Rumuz:
Şifre:
Site İçi Arama:
Flash Player yüklemek için tıklayın

Radyo, TV, Video

www.gelisimbahcesi.com yayına girdi
alkanse 22/7/2008 16:04
Sevgili dostlar,
Gelişim Bahçesi isimli sitemiz yayına girdi.(www.gelisimbahcesi.com)
Giriş yazısından bir kuple paylaşmak ister ,sitemizde faydalı ve hayırlı saatler geçirmenizi temenni ederin.

....
Sevgi , saygı , hoşgörü, dürüstlük ,kanaatkarlık, sevecenlik,azim , çalışkanlık, aile bütünlüğü,, başarı, mutluluk ve daha nice hayatımıza anlam ve renk katan kavramlar bizlerden hiç bir zaman uzak değil... Bütün bunlar, etrafımızda , "Beni gör !" , " Beni al!" ,diye bas bas bağırırken ,onları, farkına varmadan elimizin tersiyle itiyor muyuz acaba? Ve bütün bu değerlere çok ihtiyacımız olduğu bir çağda...

Büyük Zatlardan Bişr-i Hafi : "Dün öldü, yarın doğmadı, bugün can çekiyor, öyleyse şu anı değerlendirmek için eyleme geç !" diyor... Hayatınızı ,geçmişin "keşkeleriyle", yarının "kuşkularıyla" geçiriyorsanız eğer, bu günü kaybediyorsunuz demektir. Öyleyse gelin "anı" yaşayalım. Elimizdekilerin farkına varalım. Mutluluğu uzaklarda değil kendi içimizde, ailemizde , yuvamızda ve gönlümüzde arayalım. Çünkü saadetin uzaklarda değil en yakınımızda , kendi içimizde, yüreğimizde olduğu sırrını bilgeler açıklıyor.

Bu amaçla yola koyulduk biz... Hayatın güzelliklerini paylaşmayı, elimizdekilerin değerini bilmeyi, elimizdekilerle hayatı daha da güzelleştirebilme yollarını, varoluşumuzun önem ve nedenini, başarıya götüren ince detayları, sevgiyi, hoşgörüyü ve nezaketi paylaşmayı amaçladık ...

İnsanın, sonsuzluk yolculuğuna uzanan süreçte, ömür yollarının birtakım geçitlerinde başarı, mutluluk ve gelişimini sağlayabilmesi için birtakım farkındalıkları elde edebilmesi, geçitlerini birer başarı geçitlerine çevirebilmesi, yaşamanın anlam ve olağanüstülüğünü hissetmesi, kendisine, çevresine faydalı bir hale gelebilmesi için birtakım bilgileri elde edebilmesi ve bu bilgileri hayalleriyle bütünleştirerek, kendi, öz-versiyonu olabilmesi için çeşitli bilgi ve önerileri içeren yazılarımızı zevkle okuyacağınızı tahmin ediyoruz.

Biz ,insana değer veriyoruz. Her insanın ayrı bir kainat ve ayrı güzelliklerle dolu bir hazine olduğuna inanıyoruz.

Şeyh Galip in dediği gibi :

Sendedir mahzen-i esrar, muhabbet sende
Sendedir maden-i evrar, fünun sende
Gizli gizli dahi vardır, nice halet sende
Marifet sende, hüner sende, hakikat sende
Hoşça bak zatına kim zübde-i
Yetenek.com

Köşe Yazarları