Sevgi Zekası: Öz sevgi

İnsan çevresindeki karanlıklara değil, hayallerindeki aydınlıklara gidiyor. İçinizdeki şükür ve kanaat, yüzünüzde nura ve süknete dönüşür.

Dr. Muhammed Bozdağ

Rumuz:
Şifre:
Site İçi Arama:
Flash Player yüklemek için tıklayın

Forum, Defter, Üyelik

Muhammed Bozdağ'a danışabileceğiniz, üyelerle yazışabileceğiniz, yazılarınızı ekleyebileceğiniz forum, defter ve üyelik sayfası...
abdest bozulma hissi
deniz29 3/6/2011 13:57
Ben annem adına size bir soru sormak istiyorum.Annem abdest aldıktan sonra sürekli içine abdestin bozulduğu hissi geliyormuş.Kısa olduğu için sadece sabah namazını kılabiliyor bu yüzden.Bu konuda ne tavsiye edersiniz,ne yapmalıyız?Şimdiden teşekkür ederim.Allah'ın selamı üzerinize olsun.
mbozdag 4/6/2011 20:11
Bu bir takıntı... Belki bir süre böyle düşünmüş ve sonunda takıntıya dönüşmüş. Ya da takıntıya müsait yapısı var ve böyle bir düşünceye takıldığı için kurtulamıyor...

Takıntının psikolojik yöntemlerle tedavisini denemek lazım. Bir psikologla görüşebilir isterse...

Abdestte şöyle bir nokta vardır: Eğer bir insanın zorunlu olarak abdesti bozuluyorsa, mesela, eli kesildi ve sürekli kan sızıyor. hanefi ise sürekli abdesti buzuluyor. bu durumda aldığı abdest o vaktin namazı için geçerlidir ve sonraki namazda tekrar abdest alır ve abdesti mezhebine göre bozulsa da ona göre kılar.

Anneniz de abdest alıp kılsın. her namazda yeniden alsın. başladığı namazı bitirsin. abdestinin bozulduğu hissine düşse de namazının geçerli olduğunu bilip kılsın. Burada bir özrü vardır çünkü.
Yetenek.com

Köşe Yazarları